Закон про реєстр педофілів опублікували у "Голосі України"

Поділитися
Інформація про особу вноситься до реєстру на підставі обвинувального вироку суду, який набрав законної сили.

Закон щодо впровадження Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітніх та посилення відповідальності за такі злочини, опублікували сьогодні у газеті Верховної Ради "Голос України". Також закон оприлюднено на сайті видання.

Верховна Рада підтримала законопроєкт в цілому 19 грудня, за нього проголосували 325 народних депутатів.

Інформація про особу вноситься до реєстру на підставі обвинувального вироку суду, який набрав законної сили. У разі якщо особа вчинила злочин до створення реєстру, інформація вноситься до реєстру на підставі ухвали суду за місцем проживання такої особи або місцем відбування нею покарання за клопотанням прокурора. Інформація про особу виключається з реєстру у разі скасування обвинувального вироку або ухвали суду.

Користувачами реєстру є керівники прокуратур та органів досудового розслідування, прокурори, слідчі та інші уповноважені особи Нацполіції та Державного бюро розслідувань.

Отримати інформацію про те, чи є певна особа внесеною до цього реєстру, зможуть керівники дошкільних, середніх, позашкільних установ, а також заклади охорони здоров'я та інші, які зобов'язані здійснювати нагляд за малолітніми особами або надавати їм послуги медичного, навчального та соціального характеру, під час прийому людини на роботу, а також керівники органів влади, місцевого самоврядування та особи, які бажають перевірити свою наявність у ньому.

Усі особи з цього реєстру будуть зобов'язані повідомляти правоохоронців про зміну місця проживання або роботи.

Пункти про добровільну хімічну кастрацію з тексту законопроєкту вилучили.

Доопрацьований проект 0887, успадкований депутатами від парламенту попереднього скликання (під час роботи якого був зареєстрований під номером 6607), є результатом дворічної дискусії правників та експертів. Він, серед іншого, передбачав добровільну хімічну кастрацію злочинців, хворих на педофілію, і засуджених за відповідними статтями Кримінального кодексу, а також "напівзакритий" реєстр засуджених за злочини проти статевої свободи неповнолітніх. Однак Україна виявилася не готова до запровадження добровільної хімічної кастрації. Подекуди контраргументом стала корупційна складова, когось переконали назагал шкідливі для організму наслідки застосування препаратів для хімічної кастрації.

Крім того, законодавці зрівняли санкції за вбивство, поєднане з сексуальним злочином, із санкціями за повторний сексуальний злочин щодо неповнолітніх. Але це чи не спонукає злочинців не лише вчинити сексуальне насильство, але і вбити жертву, оскільки покарання загрожує ідентичне або навіть менше, а ще - свідчити в суді буде нікому.

Детальніше про законопроєкт і пов'язані з ним ризики читайте в матеріалі Михайла Каменєва і Степана Золотаря "Списки педофілів для педагогів. Чи захистить дітей реєстр сексуальних злочинців?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі