Закон про припинення дружби з Росією відправлено на підпис президенту - Україна - dt.ua

Закон про припинення "дружби" з Росією відправлено на підпис президенту

7 грудня, 2018, 06:55 Роздрукувати

Перед цим документ завізував голова Верховної Ради Андрій Парубій.

Закон Рада підтримала, тепер справа за президентом © Василь Артюшенко, DT.UA

Закон про припинення дії Договору про дружбу, співпрацю і партнерство з Росією з 1 квітня 2019 року після схвалення парламентарями переданий на підпис президенту України Петру Порошенку, повідомляється на сайті Верховної Ради.

Перед передачею, згідно з інформацією, свій підпис на документі поставив голова Верховної Ради України Андрій Парубій, після чого документ був відправлений президенту.

Закон набуде чинності на наступний день після офіційної публікації.

Як повідомляло DT.UA, договір про Дружбу з Росією перестане діяти у квітні 2019 року. Згідно з прийнятим законом, Договір перестане впливати на відносини України з РФ в той день, коли закінчиться 10-річний термін дії документа. Це означає, що Верховна Рада не розірвала Договір, а саме не продовжила. Документ вважається розірваним, якщо його дія припиняється достроково.

Читайте також: Рада підтримала припинення дії Договору про дружбу з РФ

21 вересня Міністерство закордонних справ України направило ноту російській стороні про непродовження Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ.

Як повідомлялося, 19 вересня набуло чинності рішення РНБО від 6 вересня про непродовження Договору про дружбу, співпрацю і партнерство з Росією. Президент Петро Порошенко підписав указ про введення документа в дію 17 вересня.

Договір про дружбу, співпрацю і партнерство між РФ та Україною, в якому закріплювався принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності існуючих кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємного зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного, був підписаний у 1997 році. У 2008 році угода була автоматично продовжена на 10 років.

У МЗС України вважають, що Договір про дружбу з РФ виконав свою місію, але тепер документ вичерпав себе у всіх можливих сенсах. До 30 вересня Україна повинна була вирішити, продовжувати дію Договору про дружбу на наступні 10 років чи ні.

У МЗС також зазначають, що розірвати договір не в інтересах України, але в інтересах України його не пролонговувати. Під час повідомлення РФ про непролонгацію договору Україна ще раз підкреслює, що непролонгація не впливає на обов'язок усунути порушення договору, що виникли в період його застосування (1 квітня 1999-го - 31 березень 2019 р.), на поточні судові та інші процеси мирного врегулювання суперечок та на обов'язок РФ дотримуватися інших норм і правил міжнародного права, в тому числі інших діючих договорів між державами. І тому Україна знову запросить РФ дати свою згоду на розгляд усіх суперечок, які виникають з цього договору у Міжнародному суді ООН.

Детальніше читайте в статті Олени Зеркаль і Тараса Качки "Кесонна хвороба договірних відносин України з РФ" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна". 

За матеріалами: Сайт Верховної Ради України /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №15, 20 квітня-25 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >