Закон про ДБР відправили на підпис Зеленському - Україна - dt.ua

Закон про перезавантаження ДБР передали на підпис Зеленському

10 грудня, 2019, 14:06 Роздрукувати

Повноваження Труби скоро закінчаться.  

Спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков підписав і передав на підпис главі держави, прийнятий парламентом 3 грудня закон, підсилює повноваження директора Державного бюро розслідувань і дозволяє переводити слідчих прокуратури і прокурорів, які розслідували справи Майдану в ГБР без обов'язкового проведення конкурсу.

Згідно з даними сайту Ради, акт переданий на підпис президенту 10 грудня.

Закон "Про Державне бюро розслідувань" щодо вдосконалення діяльності ДБР" передбачає, що президент призначає директора ДБР за поданням конкурсної комісії без подання прем'єр-міністра України.

У чинному законі директор ДБР призначається на посаду президентом за поданням прем'єра України відповідно за поданням конкурсної комісії. Крім того, забезпечення роботи конкурсної комісії тепер буде організовувати центральний апарат ДБР, а не секретаріат Кабінету міністрів України.

Відповідно до законопроекту, директор ДБР сам призначає і звільняє свого першого заступника і заступників, визначає їх обов'язки, вирішує питання про застосування згідно з рішенням дисциплінарної комісії ДБР дисциплінарних стягнень до працівників бюро, затверджує організаційну структуру бюро вже без узгодження з Кабінетом міністрів.

У ст. 1 закону прописано, що ГБР є державним правоохоронним органом, на який покладаються завдання по попередженню, виявленню, припиненню, розкриттю і розслідуванню злочинів, віднесених до його компетенції. В даний час передбачено, що ГБР є "центральним органом виконавчої влади, що здійснюють правоохоронну діяльність".

Із закону виключений п. 4 ст. 4, згідно з яким незалежність ДБР від незаконного втручання в його діяльність гарантується, зокрема, "колегіальним прийняттям найбільш важливих рішень керівництвом Державного бюро розслідувань".

Читайте також: ВАКС узяв під варту близького соратника Труби

Зазначимо, що у зв'язку з істотною зміною повноважень директора ДБР з дня набрання чинності законопроекту повноваження чинного глави ДБР Романа Труби та його заступників припиняються і починається процес з перезапуску органу.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >