Закон про кримінальні проступки може призвести до збільшення штрафів - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Закон про кримінальні проступки може призвести до збільшення штрафів - експерт Введення поняття кримінального проступку поповнить бюджет © НБУ / Flickr
Парламент схвалив у першому читанні законопроект, який вводить поняття кримінального проступку. Що змінюється по суті, і чи чекати посилення покарань?

Законодавча ініціатива про введення поняття кримінального проступку може розглядатися як один із способів посилення відповідальності за вчинення ряду злочинів, хоча і в досить гуманної його формі - збільшивши суми штрафів, пише в своїй статті для DT.UA Іван Божко, адвокат, арбітражний керуючий ЮФ "Ілляшев та Партнери".

"Законодавець знайшов досить оригінальний спосіб вирішення проблеми з переходом значної частини злочинів в розряд кримінальних проступків. Зокрема, законопроектом передбачається, що покарання за вчинення значного числа злочинів буде посилене шляхом підняття максимальної межі штрафу (вище 51 тис. грн)", - йдеться в статті.

Як зазначається у матеріалі, на сьогоднішній день має місце деяка неузгодженість у термінології, яку використовувують у Кримінальному і Кримінальному процесуальному кодексах. Зокрема, згідно з першим в Україні кримінальна відповідальність може наставати лише за вчинення "злочинів", тобто суспільно небезпечних винних діянь, передбачених цим кодексом. У той же час в прийнятий у 2012 р. Кримінальний процесуальний кодекс законодавець ввів нову різновид діянь, доповнивши їх терміном "кримінальний проступок" і об'єднавши його зі "злочинами" в одну категорію - "кримінальні правопорушення".

Сама суть поняття "кримінальний проступок" у процесуальному кодексі розкрита не була, однак було встановлено, що такий вид відповідальності має бути передбачений окремим законом. У той же час для кримінальних проступків був передбачений окремий спрощений порядок їх розслідування і розгляду судом, виходячи з якого можна зрозуміти, що ця категорія кримінальних правопорушень характеризується невеликою вагою і громадської небезпекою, відзначається в матеріалі.

"Підсумовуючи, можна сказати, що на сьогоднішній день не зовсім зрозумілий сенс створення окремої правової категорії у вигляді кримінальних проступків, оскільки такі проблеми, як розвантаження слідчих органів, пом'якшення відповідальності, можна було б вирішити шляхом встановлення окремого порядку проведення розслідування (дізнання) злочинів, що не є тяжкими", - пише експерт.

Детальніше про кримінальні проступки читайте в матеріалі Івана Божка "Злочин чи правопорушення" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі