Захист фігурантів другої сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір" оскаржить продовження їм арешту

Поділитися
Захист фігурантів другої сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір" оскаржить продовження їм арешту
Напередодні "суд" в анексованому Криму ухвалив рішення, згідно з яким вісьмох кримських татар утримуватимуть в СІЗО до лютого 2020 року.

Адвокати фігурантів другої сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір" оскаржать рішення підконтрольного окупаційній владі "Київського районного суду" Сімферополя про продовження арешту своїм підзахисним, передає "Крим.Реалії".

"Нами була подана апеляційна скарга на постанову Київського районного суду про продовження запобіжного заходу Умерову Шабану. В обґрунтуванні своєї скарги ми вказали, що суд не провів правовий аналіз доводів захисту. Зокрема, ми звернули увагу, що в суді першої інстанції, підстави, які вказав слідчий у клопотанні про продовження запобіжного заходу – не підтверджені фактичними обставинами. Наприклад, слідчий зазначає, що у разі обрання іншого запобіжного заходу Шабан Умеров може загрожувати свідкам. Однак ключові свідки у цій справі – засекречені, особистість яких невідома нікому, крім слідчого", – розповів адвокат одного з кримських татар Назім Шеіхмамбетов.

За його словами, адвокати Тофіка Абдулгазієва, Ремзі Бекірова, Владлена Абдулкадирова, Ізета Абдуллаєва та інших фігурантів політично вмотивованої справи вже оскаржили постанови "суду".

"Тобто по всім фігурантам, у яких пройшли засідання щодо продовження запобіжного заходу - практично всі оскаржили", - підсумував Шеихмамбетов.

Згідно з рішенням "суду", яке він виніс 12 листопада, Рустема Шейхалієва, Тофіка Абдулгазієва, Раіма Айвазова, Біляла Аділова, Джеміля Гафарова, Фархода Базарова, Рустема Сейтхалиілова і Шабана Умерова утримуватимуть в СІЗО до 15 лютого 2020 року.

Їх затримали під час масових обшуків і арештів в окупованому Сімферополі 27 березня.

Обвинуваченими у цій справі проходять 25 активістів, майже усі вони (23 людини) вивезені до російських СІЗО й утримуються у Ростові-на-Дону, Таганрозі та Шахтах. Раім Айвазов утримується в ізоляторі Сімферополя, місцезнаходження Едема Яячікова невідоме – після обшуків й затримань він зник безвісти.

Від початку анексії українського Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їхню проукраїнську позицію. Російські силовики регулярно приходять з обшуками до їхніх будинків, кримських татар заарештовують і судять за сфабрикованими обвинуваченнями в нібито "тероризмі" і "екстремізмі".

Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна".

Вона стала третьою ініційованої Україною і прийнятою Генасамблеєю ООН за останні два роки. При цьому Росія не виконала жодної вимоги попередніх резолюцій, ситуація лише погіршилася. У зв'язку з чим у новій резолюції вперше окремо міститься заклик до Генерального секретаря ООН підготувати спеціальну доповідь про її виконання до наступної сесії ГА ООН.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі