Захід може допомогти Україні побороти корупцію – The Economist

Поділитися
Захід може допомогти Україні побороти корупцію – The Economist Захід повинен допомогти Україні побороти корупцію. Ілюстрація © provce.ck.ua
Якщо ЄС і США далі будуть не звертати увагу на війну і кризу в Україні, вони отримають Сирію в центрі Європи.

Може здатися, що найгірша частина війни в Україні вже позаду. Попри те, що артилерія все ще час від часу гримить в Донбасі, мінські угоди певною мірою виконуються і реальних боїв не було вже кілька місяців. Проросійські терористи облишили спроби захопити нові території, а українська армія перестала намагатися перемогти їх.

Другого жовтня лідери України, Росії, Франції і Німеччини зустрінуться в Парижі. І це шанс усунути всі питання, які до цього часу лишалися спірними. Безумовно, Захід тепер намагається зосередити свою увагу не на війні в Україні, а на інших проблемах, але це велика помилка. Кривава війна в Донбасі ніколи не була єдиною українською проблемою і навіть не найбільш гострою.

Про це сьогодні пише The Economist, нагадуючи, що криза в Україні почалася ще в часи Майдану, коли сотні тисяч людей вийшли на вулиці, щоб позбутися старої пострадянської систему управління і замінити її сучасною європейською, заснованою на верховенстві закону.

"Звичайні люди кинули виклик ідеї Володимира Путіна про "рускій мір", яка йде в розріз із ліберальною демократією. В Україні на карту поставлено майбутнє всього пострадянського регіону", - йдеться в статті.

Поки що у Путіна немає причин хвилюватися. Україна намагається проводити реформи, але її війна проти корупції не просувається. Українська держава, як і російська, досі під впливом великої мафії, яка не дуже охоче керує нею, але бере участь у формуванні нових урядів, щоб отримувати прибутки від української економіки.

Олігархи і їхні політичні посіпаки досі домінують в житті України. Якщо уряд зробить серйозні кроки для боротьби з ними, олігархи можуть застосувати свої "приватні армії", щоб влаштувати переворот. Якщо уряд не докладатиме великих зусиль, тоді ветерани Майдану виступлять проти нього. І тоді під боком у Європи з'явиться провальна країна, охоплена хаосом. Це буде європейська Сирія.

Україні потрібна більш значна зовнішня допомога. В українському уряді вже багато технократів, яких Київ залучив з інших країн східної і центральної Європи, а також із української діаспори на Заході. ЄС і США повинні діяти рішучіше. Теза про те, що іноземці змогли б побороти корупцію в Україні, звучить сумнівно, але ж вже були прецеденти. В Гватемалі, наприклад, функціонує міжнародна агенція під егідою ООН, в якій працюють міжнародні юристи. Вони продемонструвати свою ефективність і навіть відправили за корупцію колишнього президента країни.

Українське громадянське суспільство благає західних партнерів про допомогу. Західні донори ж пропонують боротися з корупцією підняттям зарплат для чиновників, щоб їм було непотрібно брати хабарі. Однак завжди будуть ті, хто візьме і високу зарплату, і хабар.

Також необхідна допомога у боротьбі проти пропаганди. На тлі російських телеканалів, підконтрольних Кремлю, українське телебачення має нудний і непривабливий вигляд. В цей же час, міжнародні інформаційні служби, такі як "Радіо Свобода" і україномовна служба BBC страждають від недофінансування і не можуть протистояти пропаганді. На це видання теж радить Заходу звернути увагу.

Видання пише, що Захід також має свій інтерес в успіху України. Прості українці на Майдані вистояли перед газовими гранатами і кулями заради чесного і ефективного уряду, який вони бачили в Західній Європі. Поки що вони не отримали те, чого хотіли. Якщо ліберальні демократії не допоможуть їм здобути цю мрію, тоді Заходу не варто дивуватися, чому українці раптом можуть відвернутися від нього.

Раніше повідомлялося, що віце-президент США Джо Байден роздратований масштабом корупції в Україні. При цьому Вашингтон готовий значно посилити санкції проти Москви. Однак пізніше у США спростували інформацію про недостатню боротьбу з корупцією в Україні.

Але рік тому посол США Джеффрі Пайетт назвав корупцію в Україні більшою загрозою, ніж російські танки. Він підкреслив, що українська влада більше не може шукати виправдання відсутності реформ, оскільки найбільша загроза для країни - це ракова пухлина корупції, а навіть не агресія РФ. За його словами, результати боротьби з корупцією мають бути продемонстровані якомога швидше.

Детальніше про корупцію в Україні і боротьбу з нею читайте в статті Тимофія Милованова для DT.UA "Корупція: помилка, якої ви припускаєтеся...".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі