Задумана Табачником лінгвістична революція вдарить по викладанню англійської мови в школах - Україна - dt.ua

Задумана Табачником "лінгвістична революція" вдарить по викладанню англійської мови в школах

18 серпня, 2013, 09:32 Роздрукувати

Вводити в школах другу іноземну мову, зокрема українську, будуть за рахунок скорочення викладання першої. Зі шкільної програми можуть вилучити майже рік вивчення англійської мови.

Зі шкільної програми можуть вилучити майже рік вивчення англійської мови © uvenes.net

Міносвіти обіцяє "лінгвістичну революцію", вводячи обов'язкове вивчення в школах двох іноземних мов. Проте насправді ця ідея чиновників призведе до погіршення знань українських школярів з іноземних мов.

Про це у своїй статті для DT.UA пише методист з іноземних мов Бориспільського районного відділу освіти Київської області Анатолій Шванц.

Як повідомляло DT.UA, МОН запланувало з 1 вересня 2013 р. поступове скорочення часу на вивчення першої іноземної мови у 5-7 класах. Робиться це під гаслом впровадження обов'язкового вивчення з 5-го класу другої іноземної мови. Ініціатива Міносвіти поставила у глухий кут багато навчальних закладів через дефіцит фахівців, які знають кілька іноземних мов. Для виконання вимоги міністерства школи в якості другої іноземної мови будуть змушені викладати російську, що, відповідно до законодавства, є мовою нацменшин.

"Важливо те, що скорочення часу на вивчення першої іноземної торкнеться, насамперед, викладання англійської мови. За інформацією, опублікованою в журналі "Іноземні мови в навчальних закладах" (№2, 2011,), в Україні її вивчають як першу іноземну 91,7% учнів, але лише близько 10% - поглиблено. Тому можна очікувати зниження загального рівня володіння англійською мовою для 80% учнів основної школи", - підкреслив Анатолій Шванц.

"На чому ґрунтуються такі невтішні прогнози? У 5-9 класах більшості загальноосвітніх шкіл з українською мовою навчання час на вивчення першої іноземної мови заплановано скоротити на 20% (2,5 години на тиждень), що еквівалентно вилученню практично одного року навчання (5-9 класах буде всього по 2 години на тиждень). При цьому нова-стара програма вимагає від вчителів виводити учнів на кінець 9-го класу на той самий загальноєвропейський мовний рівень А2, як і при нинішній (теж відносно скромній) кількості годин", - пише експерт.

"Той, хто часто буває на уроках іноземної в наших звичайних школах, добре знає, якою учительською кров'ю дається нам (якщо взагалі дається!) навіть тепер цей рівень А2, враховуючи нетехнологічні програми, асортимент підручників і супутніх елементів. Якщо ж міністерські новації набудуть чинності, то запрограмований рівень взагалі може стати фата-морганою. А далі як ланцюгова реакція - зниження рівня іншомовної підготовки одинадцятикласників", - сказав методист з іноземних мов.

Про автора. Анатолій Шванц - методист з іноземних мов Бориспільського районного відділу освіти Київської області, співавтор десятку словників з англійської мови, автор статей у професійній пресі, відмінник народної освіти. Стажувався в англійських і американських університетах. Педагогічний стаж - 44 роки, з них 34 - у школі. Стаж методиста - понад 20 років.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Анатолія Шванца "Лінгвістична революція або нове мовне гетто?". !zn

Читайте також:

Російська мова повертається до школи в якості другої іноземної

У Донецьку українською мовою навчаються чверть школярів

Колесніченко проконтролює, щоб усім київським першокласникам пропонували вибрати мову навчання

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 9
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >