Заборонені в Україні "ВКонтакте" і "Одноклассники" залишаються у десятці найпопулярніших сайтів

Поділитися
Заборонені в Україні "ВКонтакте" і "Одноклассники" залишаються у десятці найпопулярніших сайтів Середньоденне та місячне охоплення української аудиторії для "ВКонтакте" склали 18% і 35% від опитаної аудиторії © depositphotos.com / Vadymvdrobot
За травень п'ятьма найпопулярнішими по відвідуваності в Україні доменами стали Google, Youtube, Facebook, "ВКонтакте" і Ukr.Net.

Заборонена в Україні рішенням РНБО російська соціальна мережа "ВКонтакте" залишилася на четвертому місці, а російська соцмережа "Однокласники" все ще у десятці по відвідуваності - такі результати дослідження інтернет-аудиторії України за травень 2018 року, повідомляє прес-служба Інтернет-асоціація України з посиланням на дані компанії Factum Group Ukraine.

Згідно з проведеним дослідженням, за травень п'ятьма найпопулярнішими по відвідуваності в Україні доменами стали Google, Youtube, Facebook, "ВКонтакте" і Ukr.Net. При цьому середньоденна частка аудиторії за місяць для доменів Google склала 67%, а місячне охоплення аудиторії - 86%. Для Youtube ці показники становлять 42% і 73%, для Facebook - 33% і 57%.

Середньоденне і місячне охоплення української аудиторії для "ВКонтакте" склали 18% і 35% відповідно - незважаючи на заборону, українці продовжують сидіти в російській соцмережі, хоч і не так масово, як раніше.

У десятку популярних ресурсів також увійшли сайти таких компаній та сервісів, як OLX, "ПриватБанк", "Яндекс", "Одноклассники" і "Синоптик".

При цьому проведеним дослідженням не були охоплені окупований Росією Крим і тимчасово непідконтрольні території Луганської і Донецької областей.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко своїм указом від 15 травня ввів в дію рішення РНБО від 28 квітня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)". Зокрема, провайдерам заборонили надавати доступ до російських соціальних мереж "ВКонтакте", "Однокласники" і всіх сервісів Yandex і Mail.Ru.

Втім, незважаючи на рішення РНБО, українці продовжують масово використовувати "Вконтакте", Yandex, Mail.Ru та інші російські сервіси. У цьому їм допомагають різноманітні анонімайзери, VPN-майстри і браузери зі "вшитим" VPN, наприклад, Yandex Brauser, Opera або Tor.

7 вересня президент Петро Порошенко повідомив про те, що має намір і скорочувати присутність російських соціальних мереж та інтернет-ресурсів в Україні. "Російські мережі були і залишаються інструментами спецоперацій російських спецслужб в неоголошеній війні проти України. Тому будемо і далі за ними пильно стежити і скорочувати їх присутність", - сказав президент, виступаючи з посланням до Верховної Ради.

29 грудня 2017 року Міністерство освіти і науки України доручило закрити доступ до доменних зон ".ru" і ".ру" в навчальних закладах та інших установах, що належать до сфери управління міністерства.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі