За журналістами-розслідувачами півроку стежить охоронна фірма Ахметова – "Схеми"

Поділитися
За журналістами-розслідувачами півроку стежить охоронна фірма Ахметова – "Схеми" Схеми поскаржилися на стеження охоронців Ахметова © Радіо Свобода
Журналісти "Схем" помітили стеження восени минулого року.

Співробітники охоронної фірми, що належить бізнесмену Рінату Ахметову, вже майже півроку стежать за журналістами проекту "Схеми", повідомляє "Радіо Свобода".

Журналісти помітили стеження у вересні 2018 року. Починаючи з цього часу, за редакційною групою регулярно їздять автомобілі охоронного підприємства ТОВ "Дельта-Донбас". Його кінцевим бенефіціаром є Ахметов.

"Хвіст" супроводжує журналістів, коли ті виїжджають на зйомки. У ряді випадків автомобіль зі знімальною групою блокували невідомі.

"Стеження відбувається як в урядових кварталах Києва, так і за містом і біля аеропорту Жуляни", - йдеться в матеріалі.

Редакція "Схем" висловила впевненість, що ці дії спрямовані на перешкоджання журналістській діяльності.

"Адже ми раніше неодноразово розповідали про зв'язки самого олігарха Ахметова, про те, як він зберіг свої позиції і за постмайданної влади, і продовжуємо фіксувати його непублічні контакти з першими особами держави", - заявляє журналістський колектив.

Головний редактор проекту Наталія Седлецька пояснила, що рішення про розголос цієї інформації розголосу було прийнято в надії на припинення тиску на журналістів.

"По-перше, справжні наміри цих людей невідомі, а по-друге, є надія, що після цього тиск припиниться, і наші журналісти зможуть надалі безперешкодно виконувати свої професійні обов'язки, зокрема, досліджуючи зв'язки самого Ахметова з українськими посадовцями", - пояснила Седлецька.

Юристи, з якими проконсультувалися "Схеми", вважають, що дії охоронної компанії можна кваліфікувати за ч. 2 ст. 171 Кримінального кодексу України (перешкоджання професійній діяльності журналіста).

"Схеми" звернулися до прес-служби Ахметова, однак на момент виходу програми в ефір відповіді ще не отримали.

Нагадаємо, в грудні минулого року Антимонопольний комітет знайшов ознаки монополії в енергетичного холдингу Ріната Ахметова "ДТЕК". При цьому АМКУ діййшов до висновку, що "ДТЕК" не може зловживати монопольним становищем, оскільки ринок електроенергії в Україні є регульованим. За оцінками експертів, близько 70% теплової генерації сконцентрував "ДТЕК".

В АМКУ констатували, що "ДТЕК", як і державний "Енергоатом", маюють певну ринкову владу, однак не мають впливу на вартість електроенергії, так як тариф затверджується Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг.

Про критичний стан ринку електроенергетики читайте в матеріалі Віталія Склярова, Вілена Семенюка, Олексія Шеберстова і Олександра Светелика "Мовчати не можна" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі