За тридцять років в Україні зникли цілі наукові галузі – оглядач

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
За тридцять років в Україні зникли цілі наукові галузі – оглядач 295 тис дослідників було в 1991 році і 58 тисяч – виявилося в 2018 році © Андрій Товстиженко, DT.UA
В 1991 році в Україні було півмільйона вчених. Зараз ця кількість зменшилася в рази.

За десятиліття незалежності ситуація в українській науці впритул підійшла до критичної: академічна скоротилася майже втричі, галузева втрачена майже повністю. Про це у своїй статті для DT.UA пишуть редактор відділу науки і освіти Лідія Суржик і Петро Усатенко.

"В 1991 році в Україні налічувалося близько 450 тис. науковців (приблизно 1% населення, на сьогоднішній день це середній показник у Європі), з них - 295 тис. дослідників. В академічній науці було зайнято 17,1%, у галузевій - 66,8, в університетській і заводський - 16,1%", – йдеться в матеріалі.

При цьому в 2018 році, згідно з даними Державної служби статистики, загальна чисельність дослідників становить близько 58 тис. осіб, з яких у державному секторі працює понад 29 тис. – це проти 295 тисяч у 1991 році.

Втім, відзначають автори, це лише офіційні дані. Бо скільки вчених працює неофіційно – досі невідомо.

Детальніше про стан української науки, необхідності її реформування, меседжі та дії уряду в цьому питанні читайте в матеріалі Лідії Суржик і Петра Усатенка "Гроші на науку чи на вітер?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі