За два роки Україна забрала з ОРДО 166 в'язнів

Поділитися
За два роки Україна забрала з ОРДО 166 в'язнів В'язні у Криму та ОРДЛО не хочуть відбувати покарання на окупованих територіях © regioncrimea.org
Ще майже 800 осіб висловили бажання відбувати покарання на підконтрольній Україні території.

Понад 150 засуджених перемістили за два роки з окупованих районів Донецької області на підконтрольну Україні територію, повідомляє "Укрінформ".

Так, з 2015 року було здійснено дев'ять успішних переміщень 166 засуджених і заарештованих.

"На сьогодні з Донецької області на підконтрольну Україні територію було здійснено дев'ять успішних переміщень таких осіб. У 2015 році були три переміщення, в ході яких було переведено 49 осіб, у 2016 році - чотири переміщення й, відповідно, до 84 особи, і в 2017 році - два переміщення і 33 людини. Усього 166 осіб", - зазначила провідний фахівець секретаріату уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Галина Килимова під час прес-конференції у Києві.

При цьому, за словами фахівця, окупанти Луганської області у цьому питанні співпрацювати відмовляються.

Попри те, що 166 осіб вже переміщені на підконтрольну Україні територію, ще 798 в'язнів висловили бажання бути переміщеними.

"Із цих засуджених 415 осіб - з окремих районів Донецької області, 383 - з районів Луганської області. Наскільки нам відомо, таких бажаючих у пенітенціарних установах вказаних областей набагато більше", - розповіла фахівець.

За її словами, усього на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей залишилося 27 установ виконання покарань, в яких утримуються приблизно 12700 в'язнів. В анексованому Криму розташовані чотири пенітенціарні установи, в яких утримуються 3200 в'язнів.

Щотижня секретаріат уповноваженого з прав людини отримує по 10-12 звернень від родичів та самих засуджених, які відбувають покарання на окупованих та анексованих українських територіях.

"Тільки у 2016 році надійшло 324 таких звернення", - зазначила Килимова.

Як зазначила спеціаліст, усі кримські в'язні умовно діляться на три групи: засуджені за рішеннями судів України, у тому числі до 18 березня 2014 року (21 людина); засуджені за рішеннями українських судів (26 осіб); переміщені на територію РФ і засуджені окупаційною "владою" Криму (72 людини).

При цьому у березні цього року вперше вдалося перемістити на підконтрольну Україні територію 12 осіб, яким було "автоматично нав'язано громадянство Росії".

"Вони були переведені на материкову Україну у Миколаївський слідчий ізолятор, де й вирішувалася їхня подальша доля", - резюмувала провідний спеціаліст.

Раніше перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко повідомляла про те, що українська сторона готова обміняти 88 українських заручників на 313 бойовиків, які утримуються під вартою в Україні.

Проте біля 300 затриманих і засуджених бойовиків "ДНР" і "ЛНР" категорично відмовляються від переміщення до ОРДЛО. Робота з верифікації списків, в якій були задіяні офіс уповноваженого Верховної Ради з прав людини, СБУ та ОБСЄ, тривала з 28 квітня по 12 травня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі