За два роки Україна повинна виплатити 10 млрд доларів держборгу – НБУ

Поділитися
За два роки Україна повинна виплатити 10 млрд доларів держборгу – НБУ Пік виплат за зовнішніми запозиченнями припадає на 2019-2010 роки © DT.UA
Подальша співпраця з МВФ залежатиме від проведення реформ, в тому числі – від запровадження ринкової ціни на газ для населення.

Протягом найближчих двох років Україна має виплатити кредиторам 10 мільярдів доларів у рамках погашення державного боргу. При цьому подальша співпраця з Міжнародним валютним фондом буде залежати від проведення реформ, йдеться в звіті Ради фінансової стабільності, опублікованому прес-службою Національного банку України в понеділок, 10 вересня.

У звіті сказано, що обсяги зовнішніх боргових зобов'язань, які держава повинна погасити в 2019-2020 роках перевищують 10 млрд доларів.

"Наближення пікових виплат за зовнішнім державним боргом в умовах зростання процентних ставок на зовнішніх ринках боргового капіталу загострили увагу Ради на розгляді питання відновлення співпраці з МВФ", - констатували в Раді.

Укладачі звіту відзначили, що запустивши процес створення Вищої антикорупційного суду, Україна виконала одну з ключових вимог МВФ. Другою є приведення тарифів на газ до ринкових.

Разом з тим в НБУ розраховують отримати в поточному році п'ятий транш МВФ в рамках програми розширеного фінансування EFF, сума якого становитиме 2 млрд доларів, і 800 млн доларів від Світового банку. Також очікується, що Євросоюз надасть Україні ще 1 млрд доларів макрофінансової допомоги двома траншами у 2018 і 2019 роках.

У звіті уточнюється, що 3 млрд 480 млн доларів від зовнішніх донорів Україна зможе отримати до кінця 2018 року.

Як повідомлялося, Міністерство фінансів затвердило план погашення держборгу до 2023 року.

Згідно з планом, до кінця 2018 року Україні доведеться виплатити 3,4 млрд доларів, з яких обслуговування – 1,5 млрд доларів і погашення основного боргу міжнародним фінансовим організаціям (МФО) 1,9 млрд доларів

У 2019 році виплати збільшуються до 5 млрд доларів, в тому числі обслуговування – до 1,6 млрд доларів. Зовнішні виплати досягнуть піку в 2020 році: відсотки – 1,5 млрд доларів, МФО – 1,8 млрд доларів, єврооблігації – 2,4 млрд доларів, офіційні кредити – 0,2 млрд доларів. У наступні три роки витрати на зовнішній борг будуть поступово скорочуватися: 2021 – 5 млрд доларів, 2022 – 4,1 млрд доларів і 2023 – 4 млрд доларів.

Докладніше читайте в матеріалі Тетяни Богдан "Фіскальні дисбаланси та виклики для бюджетно-боргової політики України" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі