Реформа поліції Через два роки реформа поліції встигла обрости численними міфами - Україна - dt.ua

За два роки реформа поліції встигла обрости численними міфами

11 листопада, 2017, 07:33 Роздрукувати

Що ж насправді ми знаємо про реформу поліції? Чи не є ми заручниками стереотипів, нав'язаних нам медіа?

Реформа поліції балансує між міфом і фейком © Василь Артюшенко, DT.UA

Експерт групи з питань реформи органів правопорядку РПР, експерт Асоціації УМДПЛ Євген Крапівін в своїй статті для DT.UA пропонує увазі читачів сім найбільш поширених міфів про перетворення в системі НПУ.

Міф перший. У результаті переатестації старі професійні кадри були звільнені, і тепер нікому розслідувати злочини

"Насправді за результатами атестації звільнені тільки 7,7% поліцейських (5 257 з 68 135), половина з яких поновилися на посадах через суд. Це не означає, що в поліції працюють понад 90% колишніх міліціонерів, але, навіть враховуючи всіх, хто звільнився за власним бажанням і пішов на пенсію, все одно більшість поліцейських — це колишні міліціонери", - йдеться в матеріалі.

Міф другий. У поліції є план/довгострокове бачення реформ

"Ніякого чіткого плану розвитку у поліції немає, а точкові зміни не тільки не об'єднані загальними цілями, а часто мають протилежну спрямованість", - відзначає автор і пречисляет етапи потік реформ: 1. Від завершення Революції гідності і призначення Авакова міністром — до приходу "грузинської команди". 2. Від приходу "грузинської команди" — до обрання Князєва головою Нацполіціх. 3. Від призначення Князєва керівником Нацполіції — і по сьогоднішній день.

"Відсутність чіткого і зрозумілого всім плану реформ у системі МВС насамперед є наслідком нестачі реальної політичної волі міністра до системних змін: адже він вже більше трьох років після Революції гідності незмінно керує відомством і має на руках всі необхідні для цього інструменти", - йдеться в матеріалі.

Читайте також: Порошенко окреслив пріоритетні напрямки реформ в Україні

Детальніше про всі міфи навколо реформи поліції читайте в матеріалі Євгена Крапівіна "Сім міфів про реформу поліції" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №46, 30 листопада-6 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >