З "повернутих прокуратурою" до бюджету 10 млрд грн реально можна враховувати лише 3,8 млрд – дослідження

Поділитися
З "повернутих прокуратурою" до бюджету 10 млрд грн реально можна враховувати лише 3,8 млрд – дослідження Журналісти проаналізували дані Генпрокуратури про стягнення коштів на користь держави та громадян за 2016 рік © Андрій Товстиженко, DT.UA
З підтвердженої журналістами суми в 3,8 млрд грн реально повернутими коштами можна вважати лише 1,26 млрд грн.

Із 10 млрд грн, які, за словами генерального прокурора України Юрія Луценка, вдалося стягнути на користь держави в 2016 році, реально можна враховувати лише 3,8 млрд грн. Про це говорять результати аналізу, проведеного журналістами проекту "Наші гроші".

Наголошується, що в ході дослідження даних про стягнення коштів на користь держави та громадян за 2016 рік було опрацьовано понад 5,6 тисяч судових рішень, наданих Генпрокуратурою. Журналісти знайшли позови на загальну суму приблизно в 9,6 млрд грн, а також підтвердження реального захисту інтересів держави і громадян на суму 3,81 млрд грн.

Наші гроші

В той же час, при аналізі були виявлені проблеми в методології підрахунку даних про відшкодування коштів за прокурорського реагування і представлення громадськості реальних показників

При цьому, з підтвердженої суми в 3,8 млрд грн реально повернутими коштами можна вважати суму 1,26 млрд грн. Ці кошти – стягнуті на користь держави заборгованості, штрафні санкції, відшкодування та збитки. До цієї суми також увійшли 2,85 млн грн стягнень на користь неповнолітніх.

Решта – майже мільярд гривень – це вартість майна і землі, які були витребувані на користь держави, в тому числі – за розірваним в судовому порядку договорами купівлі-продажу, переходу у власність держави і громади відумерлої спадщини та безхазяйного майна.

На думку журналістів, до звіту про досягнення держави в результаті представницької діяльності прокуратури в суді не можна включати такі типи судових стягнень:

- стягнення заборгованостей і штрафів з державних чи комунальних підприємств на користь держбюджету;

- спір між державою і органом місцевого самоврядування, комунальною установою або державним підприємством стосовно права власності на майно (при цьому, прокуратура враховує вартість майна);

- Врахування вартості майна/землі, що повернуті з оренди чи зі зберігання.

Раніше повідомлялося, що на початку нинішнього року Генпрокуратура відзвітувала про результати роботи Управління представництва інтересів громадян або держави в суді за 2016 рік. У прес-службі ГПУ повідомили про задоволення більш ніж 4 тисяч позовів прокурорів на 10 млрд грн.

Генеральний прокурор Юрій Луценко уточнював, що з цих коштів було повернуто землі на 5 млрд грн, нерухомості –на 1,5 млрд грн, а також 3,4 млрд грн вдалося повернути грошовими коштами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі