Газ в Україні - Українська ГТС з березня почне віртуальний реверс зі Словаччини - Україна - dt.ua

З березня Україна почне віртуальний реверс газу зі Словаччини

28 лютого, 14:05 Роздрукувати

Як зазначили в ОГТСУ, добовий об'єми газу можуть збільшити, якщо буде інтерес з боку ринку.

© Mignews

Оператори газотранспортних систем України та Словаччини з 1 березня запустять віртуальний реверс через точку з'єднання "Вельке Капушани - Ужгород", повідомила пресслужба ОГТСУ. Добова потужність становитиме 10 млн куб. м (104 ГВт-год). Віртуальний реверс передбачає обмін природним газом між ОГТС, коли фізично "блакитне паливо" через кордон держави не переміщується, а сторони здійснюють взаємозалік.

Як зазначили в ОГТСУ, словацький газотранспортний коридор є важливим для забезпечення енергонезалежності України. Зокрема, з 2014 року Україна намагалася налагодити імпорт газу зі Словаччини за допомогою віртуального реверсу, але російський "Газпром" всіляко блокував таку можливість.

"Тому довелось збудувати окремий інтерконектор Вояни-Ужгород для фізичного реверсу. Лише після того, як був успішно завершений анбандлінг, внесено зміни до законодавства та відбувся перехід на взаємодію з Газпромом за європейськими правилами, - віртуальний реверс став можливим. Тепер ми спільно зі словацький оператором ГТС Eustream відкриваємо віртуальний реверс через точку з'єднання "Вельке Капушани – Ужгород", - зазначили в ОГТСУ.

В українському газовому операторі зазначили, що поки Словаччина пропонує щоденні потужності в обсязі 10 млн куб. м на добу (104 ГВтгод на добу). У випадку наявності більшого інтересу з боку ринку оператори можуть збільшити рівень віртуальних потужностей.

Читайте також: Мінфін розширив можливості газосховищ з віртуального реверсу газу

У січні Україна через газовимірювальну станцію (ГВС) "Дроздовичі" почала віртуальний реверс природного газу з Польщі. Водночас за словами гендиректора ОГТСУ Сергія Макогона, протягом цього року Україна готова прийняти до 6,6 млрд кубометрів газу з Польщі за рахунок фізичних поставок. Ще 3,2 млрд кубометрів може забезпечити віртуальний реверс.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >