З 2014 року потік громадян РФ до України зменшився втричі — ДПСУ

Поділитися
З 2014 року потік громадян РФ до України зменшився втричі — ДПСУ Голови обласних адміністрацій звернулися до прикордонників, з метою пропускати росіян на період свят © Фото: Держприкордонслужба України
Минулого року до України в'їхали 5 млн росіян.

Українські прикордонники з початку 2019 року не пустили до України майже 3 тисячі росіян, повідомили у Державній прикордонній службі. Також, з 2014 року потік людей із Російської Федерації зменшився майже в три рази.

"Цього року співробітники Державної прикордонної служби України не пропустили в нашу країну понад 2 тисячі 800 осіб. Минулого – близько 10 тисяч осіб", – процитували у Держприкордонслужбі голову відомства Петра Цигикала.

Цигикал також розповів, що починаючи з 2014 року число осіб, які їдуть з Росії до України, зменшилося майже втричі. За його словами, в 2014 році до України приїжджали майже 15 млн російських громадян, а в минулому році – 5 млн.

"Серед тих, хто перетинає кордон України та РФ зараз, в основному, спортсмени, артисти, бізнесмени, люди, у яких тут живуть родичі", - додав Цигикал.

Він також нагадав, що 2015 року в Україні прийняли дві постанови уряду, згідно з якими порядок перетину українського кордону громадянами Росії змінили.

"Громадяни Росії можуть проїжджати через встановлені міждержавні та міжнародні пункти пропуску тільки за закордонними паспортами. Ніяких пільг нема", – наголосив очільник Держприкордонслужби.

Цигикал заявив про те, що у зв'язку зі святковими днями, голови обласних адміністрацій звернулися до Держприкордонслужби, щоб з гуманітарною прикордонники могли пропускати до України росіян.

"Однак на сьогодні такі рішення Державна прикордонна служба не може приймати самостійно, тому для їх прийняття звернення будуть направлятися до Кабінету міністрів України", - підсумував Цигикал.

Після введення в 10 областях України військового стану, що діяв з 26 листопада по 26 грудня, в ДПСУ повідомили про рішення не впускати до України громадян РФ чоловічої статі у віці від 16 до 60 років, а також про заборону іноземцям перетинати адмімкордон із окупованим Кримом. Усього за час дії воєнного стану прикордонники не пустили в Україну 1650 росіян.

З 1 січня 2018 року в пунктах пропуску на державному кордоні України працює система фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства.

Запровадження біометричного контролю, зокрема на кордоні з Росією, мотивували необхідністю зміцнення національної безпеки України та ускладнення роботи російських спецслужб.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі