Податковий кодекс - Розширення бази оподаткування - З 1 січня 2016 року правки до Податкового кодексу набули чинності - Україна - dt.ua

З 1 січня 2016 року правки до Податкового кодексу набули чинності

5 січня, 2016, 15:15 Роздрукувати

У спецвипуску газети Верховної Ради "Голос України" опубліковано ухвалені в грудні зміни до системи оподаткування, проте у ньому відсутній закон про оптимізацію соціальних видатків.

За 2014-2016 рік база оподаткування в Україні істотно розширилася © tsn.ua

Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу і деякі законодавчі акти України про забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році" опубліковано в номері парламентській газеті "Голос України", датованому 31 грудня, котрий агентство "Інтерфакс-Україна" отримало у вівторок, 5 січня.

Документ, зокрема, встановлює з 2016 року єдину ставку єдиного соціального внеску (ЄСВ) 22% і скасовує 3,6% ЄСВ, що утримується із зарплати працівників.

Одночасно підвищується максимальна величина бази нарахування ЄСВ з 17 до 25 мінімальних місячних заробітних плат (близько 34,45 тисяч грн).

В частині податку на доходи фізичних осіб встановлюється єдина базова ставка у розмірі 18% замість двох діючих ставок 15% та 20% для дивідендів з джерела в Україні залишається ставка в розмірі 5%, для доходів із-за кордону – 18%, для оподаткування великих пенсій – 15%.

В частині спрощеної системи оподаткування закон містить норму про зменшення для платників ІІІ групи річного обсягу доходу до 20 млн грн до 5 млн грн із збільшенням ставок з 2% до 3% – для платників ПДВ і з 4% до 5% – для неплатників ПДВ.

Крім того, підвищуються у 1,8 рази ставки єдиного податку для IV групи платників (сільгосппідприємств), а коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки землі для визначення бази оподаткування для платників єдиного податку ІV групи встановлено на рівні 120%.

У частині податку на прибуток підприємств, закон містить скасування сплати щомісячних авансових внесків з податку на прибуток, введення квартального звітного періоду з податку на прибуток для підприємств, у яких річний дохід від будь-якої діяльності перевищує 20 млн грн.

Незважаючи на дискусію в парламентському залі, в тексті збережено окремі пільги для учасників майбутньої фінансової реструктуризації боргів, хоча відповідні закони ще не ухвалені.

Ставки акцизного податку на 2016 рік на спирт, алкогольні напої (крім натурального вина) підвищуються на 50%, на пиво і ігристе вино – на 100%, специфічна ставка акцизного збору та мінімальне акцизне податкове зобов'язання для тютюнових виробів збільшується на 40% без підвищення адвалорної ставки, акциз на паливо – на 13%.

Щодо податку на нерухоме майно збільшено граничну ставку податку з 2% до 3% розміру мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр загальної площі житлової та нежитлової нерухомості (41,34 грн), а також встановлено додаткову ставку податку в розмірі 25 тисяч грн для квартир площею понад 300 кв. м і будинків площею понад 500 кв. м.

Також в рамках індексації підвищується рентна плата за користування радіочастотним ресурсом України на половину прогнозного індексу інфляції – 13,35%, екологічний податок – на весь прогнозний індекс – 26,7%, рентна плата за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, а також плата за спеціальне користування водою і лісовими ресурсами на прогнозний індекс цін виробників - 26,5%.

Читайте також: Рада істотно підвищила акцизи на пиво, алкоголь і сигарети

У номері "Голосу України", що вийшов 31 грудня, опубліковані також закон про держбюджет-2016 та інші документи з податково-бюджетного пакету, ухваленого парламентом в ніч з 24 на 25 грудня і підписаного президентом 31 грудня. У той же час в ньому відсутній один з важливих законів з цього пакета – про оптимізацію соціальних видатків.

Як зазначає економічний оглядач ZN.UA Юлія Самаєва, у новій редакції Податкового кодексу збережуться старі схеми. Зокрема, замість створення єдиного публічного реєстру претендентів на відшкодування ПДВ депутати в особі Віталія Хомутинника запропонували створити два реєстри — для великих експортерів (c часткою експорту від 40%) і всіх інших.

З нововведень до Податкового кодексу на 2016 рік очікується розширення дохідної частини державного бюджету на 15%. Законотворці скасували авансові платежі з податку на прибуток, але при цьому прописали підвищення доходів по цій статті. Крім того, надходження від ренти при зниженні її розміру очікуються вище, ніж у 2015 році.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №6, 16 лютого-22 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >