Южаніна назвала умову впровадження податку на виведений капітал з 2019 року

Поділитися
Южаніна назвала умову впровадження податку на виведений капітал з 2019 року Южаніна закликала Кабмін внести законопроект про замінений податку на прибуток законом на виведений капітал в найближчі тижні © Блок Петра Порошенка
Голова профільного комітету Ради заявила, що ситуація з заміною податку на прибуток податком на виведений капітал зайшла в глухий кут.

Голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна публічно закликала Кабінет міністрів внести до Верховної Ради проект закону про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал до 1 липня, щоб бюджет на 2019 року можна було скласти з урахуванням змін податкового законодавства.

"Я не розумію, як можна оперувати сухими цифрами нібито бюджетних втрат і не вважати мультиплікативний ефект, який дасть запровадження податку на виведений капітал. Ми і так втратили два роки і досі не розуміємо, що буде далі", - написала депутат на своїй сторінці в Facebook у вівторок, 15 травня.

Вона нагадала, що до Податкового кодексу вже включили норму прямої дії, що зобов'язує Кабмін внести відповідний законопроект до 1 липня 2017 року, але уряд так і не зробив цього. На думку Южаніной, ситуація зайшла в глухий кут, але без податкової реформи не можна поліпшити інвестиційний клімат у країні.

"Якщо дійсно втрати бюджету від введення податку на виведений капітал не можна перекрити жодними іншими надходженнями або зменшенням видаткової частини державного бюджету, уряду потрібно запропонувати інший інструмент для того, щоб дійсно українська економіка, особливо середній та малий бізнес, могла оздоровитися і почати справжнє зростання, а не в межах статистичної похибки", - підкреслила політик.

"І зробити це... потрібно до 1 липня ..., щоб у 2019 році знизити податкове навантаження на бізнес та стимулювати розвиток економіки в нашій країні. Без цього немає майбутнього", - підсумувала вона.

Нагадаємо, в березні президент України Петро Порошенко відклав подання законопроекту про податок на виведений капітал, хоча перед цим публічно обіцяв внести його до Ради як невідкладний. Рішення президента на Банковій пояснили позицією МВФ, якому був потрібний додатковий час для вивчення законопроекту, затвердженого Кабміном ще в жовтні минулого року.

Незабаром МВФ вказав на можливість введення податку на виведений капітал за наявності компенсаторів втрат бюджету у зв'язку з відмовою від податку на прибуток.

Міністр фінансів Олександр Данилюк обіцяв внести проект закону в пакеті з бюджетною резолюцією, де будуть вказані компенсатори. При цьому він вказав на необхідність узгодження скорочення бюджетних витрат на рівні Ради, всіх міністерств, відомств і місцевих органів влади.

Податок на прибуток є одним з найбільш складних в адмініструванні та корупціогенних податків в Україні. В Адміністрації президент підрахували, що відмова від нього призведе до скорочення бюджетних надходжень на 30 мільярдів гривень у перший рік. У той же час, заміна податку на прибуток податком на виведений капітал має привести до скорочення корупції в ДФС, стимулювати інвестиції та створення нових робочих місць.

Детальніше про запровадження податку на виведений капітал (розподілений прибуток) і відмову від податку на прибуток, їх адміністрування та вплив на українську економіку читаєте у матеріалі Юлії Самаевой "Прибуткові страсті" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі