Мораторій на землю рішення ЄСПЛ - ЄСПЛ визнав мораторій на землю в Україні порушенням прав людини - Україна - dt.ua

ЄСПЛ визнав мораторій на землю в Україні порушенням прав людини

22 травня, 2018, 16:41 Роздрукувати

Українська влада вводила мораторій до того часу, коли буде створена інфраструктура ринку. Але заборона виявилася тривалою і нічим не виправданою.  

ЄСПЛ встановив, що українська влада послідовно дурить власників землі, продовжуючи тимчасовий мораторій і не роблячи нічого для створення ринку землі © Андрій Товстиженко, DT.UA

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) прийняв рішення за позовами двох громадян України щодо мораторію на куплю-продаж землі сільськогосподарського призначення, закликавши українську владу ввести ринок землі.

Як наголошується в рішенні суду, "в жодній іншій країні Ради Європи, включаючи аналогічні країни з перехідною економікою, не було такої повної заборони" на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення.

В ЄСПЛ нагадали про те, що після розпаду СРСР Україна в основному розподіляла сільськогосподарські угіддя серед людей, які працювали в колгоспах. Потім на тимчасовій основі було введено заборону на продаж земель. При цьому уряд стверджував, що ця міра завадить концентрації землі в руках обмеженого кола осіб.

Суд постановив, що "уряд має вжити законодавчих заходів для забезпечення необхідного справедливого балансу для власників сільськогосподарських земель, хоча це не означає, що Україна повинна була негайно ввести необмежений ринок у сільськогосподарських угіддях".

Згідно з рішенням суду, основним фактором порушення прав заявників було те, що влада України послідовно заявляла про намір дозволити купівлю-продаж земель, як тільки буде створена інфраструктура ринку.

За рішенням суду позивачам виділяється по 3 тис. євро на відшкодування витрат, однак грошова компенсація не присуджується.

Читайте також: Конституційний суд відмовився розглядати мораторій на землю

У вересні 2017 року президент Петро Порошенко, виступаючи з посланням до Верховної Ради, закликав народних депутатів схвалити земельну реформу хоча б в розумі і в серці.

При цьому він зазначив, що як державний діяч при схваленні рішень повинен враховувати громадську думку, яку, зараз, на жаль, сформували популісти.

"Я не збираюся витискувати з Верховної Ради земельну реформу, не буду цього робити. Але прошу схвалити хоча б усно, в розумі, в серці, політичне рішення на її користь, прийняти такі закони, які хоча б знімуть фобії, які врахують всі застереження, визначать мінімальну ціну, але дадуть волю українському селянину", - сказав президент.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >