ЄСПЛ визнав мораторій на землю в Україні порушенням прав людини

Поділитися
ЄСПЛ визнав мораторій на землю в Україні порушенням прав людини ЄСПЛ встановив, що українська влада послідовно дурить власників землі, продовжуючи тимчасовий мораторій і не роблячи нічого для створення ринку землі © Андрій Товстиженко, DT.UA
Українська влада вводила мораторій до того часу, коли буде створена інфраструктура ринку. Але заборона виявилася тривалою і нічим не виправданою.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) прийняв рішення за позовами двох громадян України щодо мораторію на куплю-продаж землі сільськогосподарського призначення, закликавши українську владу ввести ринок землі.

Як наголошується в рішенні суду, "в жодній іншій країні Ради Європи, включаючи аналогічні країни з перехідною економікою, не було такої повної заборони" на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення.

В ЄСПЛ нагадали про те, що після розпаду СРСР Україна в основному розподіляла сільськогосподарські угіддя серед людей, які працювали в колгоспах. Потім на тимчасовій основі було введено заборону на продаж земель. При цьому уряд стверджував, що ця міра завадить концентрації землі в руках обмеженого кола осіб.

Суд постановив, що "уряд має вжити законодавчих заходів для забезпечення необхідного справедливого балансу для власників сільськогосподарських земель, хоча це не означає, що Україна повинна була негайно ввести необмежений ринок у сільськогосподарських угіддях".

Згідно з рішенням суду, основним фактором порушення прав заявників було те, що влада України послідовно заявляла про намір дозволити купівлю-продаж земель, як тільки буде створена інфраструктура ринку.

За рішенням суду позивачам виділяється по 3 тис. євро на відшкодування витрат, однак грошова компенсація не присуджується.

У вересні 2017 року президент Петро Порошенко, виступаючи з посланням до Верховної Ради, закликав народних депутатів схвалити земельну реформу хоча б в розумі і в серці.

При цьому він зазначив, що як державний діяч при схваленні рішень повинен враховувати громадську думку, яку, зараз, на жаль, сформували популісти.

"Я не збираюся витискувати з Верховної Ради земельну реформу, не буду цього робити. Але прошу схвалити хоча б усно, в розумі, в серці, політичне рішення на її користь, прийняти такі закони, які хоча б знімуть фобії, які врахують всі застереження, визначать мінімальну ціну, але дадуть волю українському селянину", - сказав президент.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі