ЄСПЛ відмовився забороняти екстрадицію Цемаха в Нідерланди — адвокат

Поділитися
ЄСПЛ відмовився забороняти екстрадицію Цемаха в Нідерланди — адвокат
Адвокат фігуранта справи MH17 розчарований таким рішенням.

Європейський суд відмовився забороняти екстрадицію в Нідерланди фігуранта справи про катастрофу MH17 Володимира Цемаха, заявив його адвокат Анатолій Кучерена. Бойовик незаконного збройного формування "ДНР" Володимир Цемах подав скаргу до ЄСПЛ в грудні минулого року.

"Розчаровані рішенням ЄСПЛ відхилити наш запит на схвалення забезпечувального заходу, який дозволив би заборонити екстрадицію Цемаха в Нідерланди", - сказав Кучерена.

Адвокат додав, що все одно продовжить шукати "інші шляхи щодо захисту інтересів Цемаха". Водночас, за словами адвоката Цемаха, він нібито не отримував офіційну відповідь від Страсбурзького суду.

"Не менш дивним виглядає твердження ЄСПЛ щодо того, що в мою адресу своєчасно направлялись відповіді на всі звернення. Я нічого не отримував від ЄСПЛ, не зрозуміло, куди це все висилали", - заявив адвокат.

Восени минулого року Цемаха видали Росії в рамках обміну утримуваними особами за формулою "35 до 35". Австралія, Нідерланди і група депутатів Європарламенту просили Україну не обмінювати Цемаха на українських в'язнів Кремля. За словами президента Володимира Зеленського, перед видачею нідерландські слідчі все ж допитали підозрюваного. А після обміну прокуратура Нідерландів направила в РФ запит про видачу Цемаха.

Однак, за словами дочки бойовика, незабаром після обміну Цемах покинув Росію і повернувся в ОРДЛО. Прокуратура Нідерландів звинуватила РФ у свідомому приховуванні Цемаха – одного з п'яти ключових підозрюваних у справі MH17.

19 червня 2019 року Міжнародна слідча група назвала імена чотирьох осіб, причетних до катастрофи літака Boeing 777 рейсу MH17: росіяни Сергій Дубінський ("Хмурий"), Олег Пулатов ("Гюрза"), Ігор Гіркін ("Стрєлков") і українець Леонід Харченко ("Кріт"). Судовий процес у справі може розпочатися вже навесні наступного року.

СБУ оголосила підозру фігурантам справи у скоєнні злочину - "терористичного акту, що призвів до загибелі людини".

17 липня 2014 року над містом Шахтарськ Донецької області з екранів радарів зник "Боїнг-777", що належав "Малайзійським авіалініям" і здійснював рейс МН17 за маршрутом Амстердам – Куала-Лумпур. У катастрофі загинули екіпаж і пасажири літака – усі 298 осіб, зокрема 80 дітей.

Майже через чотири роки, у травні 2018-го, Міжнародна слідча група (JIT) на пресконференції у Гаазі продемонструвала уламки ракети, якою збили літак. Комплекс "Бук", з якого було випущено ракету, належав 53-й зенітній ракетній бригаді ППО, що базується в Курську.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі