ЄСПЛ розгляне індивідуальні скарги кримчан після справи "Україна проти Росії" — правозахисниця

Поділитися
ЄСПЛ розгляне індивідуальні скарги кримчан після справи "Україна проти Росії" — правозахисниця В ЄСПЧ вже кілька тисяч індивідуальних справ © strasbourgobservers.com
Скрипник зазначила, що позиція РФ та України щодо справи відрізняється.

Європейський суд з прав людини спочатку розгляне скаргу "України проти Росії (Крим)", а тоді, найімовірніше, перейде до індивідуальних скарг українців, повідомила очільниця "Кримської правозахисної групи" Ольга Скрипник. За її словами, в ЄСПЛ вже кілька тисяч індивідуальних скарг від громадян України.

"Бо там (у міждержавній скарзі – ред.) є питання щодо відповідальності в цілому, хто саме, яка саме держава несе відповідальність за порушення прав людини на території Криму. Ми з вами розуміємо, що мова йде про Росію, але це ж юридичні моменти: з якого, наприклад, часу", – заявила Скрипник під час пресконференції звільненого політв'язня Володимира Балуха.

Вона зазначила, що РФ готова нести відповідальність від моменту ухвалення так званого "закону про приєднання Криму до Росії". При цьому Україна наполягає, що Росія має відповідати і за події, які почалися ще з кінця лютого: коли заходили російські війська на територію Криму, були перші зникнення.

Під час пресконференції адвокат Балуха Дмитро Дінзе зазначив, що позовом до ЄСПЛ займається саме "Кримська правозахисна група". Він також розповів про подання касації на "вирок" Володимиру Балуху.

7 вересня відбувся обмін утримуваними особами між Україною і Росією у форматі "35 на 35". РФ повернула до України 24 полонених моряків і 11 політв'язнів: Романа Сущенка, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Володимира Балуха, Станіслава Клиха, Миколу Карпюка, Олексія Сизоновича, Павла Гриба, Едема Бекірова, Євгена Панова й Артура Панова.

Серед тих, кого Україна передала РФ, є як росіяни, так і громадяни України, засуджені за державну зраду, участь у терористичних організаціях і інші злочини. 11 з них були помилувані президентом, 19 – звільнені з-під варти напередодні обміну, двоє вже перебували на волі, один був переданий росіянам раніше. До Москви полетіли, зокрема, головред пропагандистського видання "РИА Новости Украина" Кирило Вишинський і колишній командир роти ППО угруповання "ДНР" Володимир Цемах – ключовий фігурант справи MH17.

Докладніше читайте в спецтемі DT.UA "Повернення бранців Кремля додому", а також у матеріалі Володимира Кравченка "За будь-яку ціну?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі