ЄС очікує від Ради оновлення ЦВК в найближчі кілька місяців

Поділитися
ЄС очікує від Ради оновлення ЦВК в найближчі кілька місяців Термін повноважень членів ЦВК закінчився 1 червня 2014 року © rommma / Depositphotos
У Європейському союзі хочуть, аби вибори в Україні відбулися за найкращих можливих умов.

У Європейському союзі сподіваються на те, що в найближчі кілька місяців Верховна Рада України ухвалить новий Виборчий кодекс та призначить оновлений склад Центральної виборчої комісії. Про це у понеділок, 10 вересня , заявив голова представництва Європейського союзу в Україні Хьюг Мінгареллі, передає "Укрінформ".

"Наше побажання таке, щоб вибори в Україні відбулися за найкращих можливих умов. І ми завжди казали, що для того, щоб це відбулося, українській стороні важливо завершити прийняття нового Виборчого кодексу і призначити членів оновленого складу Центральної виборчої комісії. Ми сподіваємося, що цього можна буде досягнути за наступні кілька місяців", - заявив Мінгареллі.

Нагадаємо, термін повноважень членів ЦВК закінчився 1 червня 2014 року. Однак незважаючи на те, що 5 липня 2018 року, парламент мав призначити новий склад ЦВК, Верховна Рада не змогла приступити до зазначеного питання. Натомість у Раді запропонували ідею збільшити кількість членів Центральної виборчої комісії, що призначити всіх 14 кандидатів, внесених президентом.

Пізніше голова парламенту Андрій Парубій заявив, що восени ВР розгляне законопроекти до виборчого кодексу, оновлення складу ЦВК і законопроекти, що стосуються питань нацбезпеки. Нагадаємо, в листопаді 2017 року Верховна Рада прийняла в першому читанні 226 голосами нову редакцію Виборчого кодексу, яка передбачає відмову від мажоритарної системи виборів і перехід на пропорційну з відкритими партійними списками. До другого читання до проекту ВК депутати подали понад чотири тисячі поправок.

Зараз в Україні діє змішана пропорційні-мажоритарна система: 225 депутатів обираються в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі за виборчими списками від політичних партій, які набрали 5% або більше голосів; ще 225 депутатів обираються за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних округах.

Детальніше про зміни до виборчого кодексу читайте в матеріалі Марини Ставнійчук "Виборчий кодекс. Знову глухий кут" в "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі