Єрмак про консультативну раду в ТКГ: "Буде дорадчим органом, який зможе надавати пропозиції для розгляду політичною підгрупою"

Поділитися
Єрмак про консультативну раду в ТКГ: "Буде дорадчим органом, який зможе надавати пропозиції для розгляду політичною підгрупою" На останній зустрічі в Мінську учасники ТКГ заявили про необхідність створення Консультативної ради - Єрмак
Глава ОП також наголосив на необхідності узгодження деяких питань з представниками окупаційної влади, що стало "спадком" від попереднього керівництва України.

Глава ОП Андрій Єрмак заявив, що в Консультативна група у складі ТКГ в Мінську буде створена в якості політичної підгрупи, яка зможе подавати свої пропозиції.

"На останній зустрічі в Мінську учасники ТКГ заявили про необхідність створення Консультативної ради, яку створюють у політичній підгрупі як дорадчий орган, який може розглядати питання, узгоджені в пакеті Мінських домовленостей, і надавати свої пропозиції, які можуть бути використані або невикористані в роботі політичної підгрупи", - заявив він.

Також Єрмак наголосив на тому, що свого часу українська сторона в Мінську взяла на себе зобов'язання погоджувати питання з представниками "окремих районів Донецької та Луганської областей".

"Насамперед конституційну реформу в частині децентралізації та питання, що стосується місцевих виборів, з представниками, наголошую, окремих районів Донецької та Луганської областей України в рамках Тристоронньої контактної групи. Тобто є необхідність узгодження цих питання", - наголосив він.

ZN.UA отримало протокол засідання в Мінську, під час якого представники ТКГ вирішили створити Консультативну раду. Створення цього органу фактично зафіксує суб'єктність ОРДЛО. При цьому Росія увійде до Ради не як країна-агресор, а у вигляді так званого "спостерігача-гаранта". У протоколі засідання йдеться про те, що основним завданням Консультативної Ради є "проведення діалогу, консультацій та вироблення пропозицій щодо проєкту політичних і правових рішень щодо врегулювання конфлікту згідно з Комплексами заходів, в тому числі щодо проведення виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей України".

Як зазначила оглядачка ZN.UA Тетяна Силіна, рівний статус України та представників незаконних збройних формувань – це "те, від чого Київ категорично відмовлявся всі шість років. І це та помилка, вчинена в свій час Кишиневом у врегулюванні придністровського конфлікту, яку експерти настійно закликали Київ не повторювати".

Однак за версією голови Офісу президента Андрія Єрмака, у цій ситуації мова нібито "не йде про правове визнання представників ОРДЛО і прямих переговорів з ними".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі