Епіфаній назвав умову входження храмів колишньої УПЦ МП до складу єдиної церкви

Поділитися
Епіфаній назвав умову входження храмів колишньої УПЦ МП до складу єдиної церкви Перехід повинен бути виключно мирним, наголошує Єпіфаній © Михайло Марків
Насильницького захоплення храмів не буде, наголошує митрополит.

Жодних захоплень храмів колишньої Української православної церкви Московського патріархату з боку Православної церкви України не буде, повідомив митрополит Київський і всієї України Епіфаній в ефірі програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV.

"Жодних захоплень храмів Московського патріархату з боку єдиної церкви не буде. Ті парафії, які добровільно захочуть стати частиною єдиної української православної церкви, вони повинні бути прийняті. Але без насильства, без якихось дій, які провокуватимуть нестабільність у суспільстві", - пояснив він.

І наголосив на тому, що перехід має відбутись виключно мирним шляхом, пише "Українська правда".

"Я вважаю, що лише любов, повага можуть бути тією основою, на якій переходитимуть ті парафії, які зараз знаходяться в лоні Російської православної церкви. Ми знаємо, що є багато таких парафій. І, напевно, навіть в кожній парафії є частина парафіян, які готові вже переходити, але, на жаль, немає того досконалого механізму, який би дозволив робити це правильно", - підкреслив Епіфаній.

Зазначимо, після створення Православної церкви України, яка є спадкоємицею об'єднаних УПЦ КП і УАПЦ, УПЦ МП продовжить існувати окремо, однак її присутність в Україні більше не відповідає канонам.

15 грудня об'єднавчий Собор, що проводився у Софії Київській, обрав митрополита Переяславського і Білоцерківського Єпіфанія (Думенка) головою помісної української церкви. 6 січня він отримає від Вселенського патріарха Варфоломія Томос про автокефалію української церкви.

Нагадаємо, 29 листопада завершився триденний Синод Вселенського патріархату в турецькому Стамбулі, одним з рішень якого стало затвердження проекту Статуту православної церкви України.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Українській помісній церкві та визнав недійсними анафеми, які РПЦ наклала на патріарха УПЦ КП Філарета і митрополита УАПЦ Макарія. І скасував надане у 1686 році московському патріарху право висвячувати київського митрополита.

13 листопада УПЦ МП ухвалила постанову про відмову підтримати автокефалію та припинення євхаристійного спілкування з Константинополем. 15 грудня предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій втратив свій титул митрополита Київського і всієї України.

Докладніше про майбутнє православного устрою в Україні читайте у статті Катерини Щоткіної "Просто автокефалія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі