Єльченко надіслав в ООН роз'яснення щодо "мовного закону"

Поділитися
Єльченко надіслав в ООН роз'яснення щодо "мовного закону" Лист буде опублікований в ООН як офіційний документ Ради безпеки © twitter.com/SeFutbol
20 травня рада безпеки ООН відмовилася розглядати питання за українським законом про мову.

Постійний представник України Організації Об'єднаних Націй (ООН) Володимир Єльченко надіслав голові Ради безпеки листа щодо "мовного закону". Про це інформує місія України в ООН в Twitter.

"Єльченко направив голові Ради безпеки лист щодо закону України" Про забезпечення функціонування української мови як державної" і аргументацію про те, чому цей закон не відноситься до порядку денного Ради безпеки ООН", - йдеться в повідомленні.

Також зазначається, що лист буде опубліковано в ООН як офіційний документ Ради безпеки.

Як повідомлялося, Росія скликала екстрене засідання Радбезу ООН 20 травня з українського мовного питання, проте в Радбезі відмовилися ставити його на порядок денний. Єльченко також нагадав, що запропоноване питання не має абсолютно ніякого відношення до функціональних обов'язків Ради Безпеки ООН, а такі теми можна обговорювати в Венеціанської комісії ПАРЄ, ОБСЄ.

Раніше повідомлялося, що екс-президент Петро Порошенко підписав закон "Про функціонування української мови як державної" 15 травня.

Верховна Рада 25 квітня ухвалила у другому читанні і в цілому закон про забезпечення функціонування української мови як державної, згідно з яким українська мова затверджена як основна у функціонуванні в держустановах і суспільстві. За закон проголосували 278 депутатів. Категорично проти прийняття закону виступили фракції "Опозиційний блок" і "Відродження", які після голосування заблокували підписання законопроекту.

У законі прописано, що на загальнонаціональних телеканалах має бути не менше 90% української мови, також у всіх ЗМІ і сайтах повинні бути українські версії сайтів.

Повинні бути організовані курси української мови для дорослих, забезпечена україномовна реклама, вказівники, вивіски, а також україномовні інтерфейси програм і мобільних додатків.

Для регулювання закону пропонується ввести штрафи для депутатів, чиновників і всіх посадових осіб, які не використовують державну мову на роботі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі