Заступник міністра називає головну мету противників ЗНО "у розпал пандемії"

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Заступник міністра називає головну мету противників ЗНО "у розпал пандемії" При скасуванні ЗНО учні опиняться в нерівних умовах © Андрій Товстиженко, DT.UA
Збереження оцінювання не лише безпечніше з точки зору здоров'я абітурієнтів, але й дозволяє запобігти корупції при вступі, переконані у МОН.

У розквіт епідемії коронавірусу в Україні вимагають скасувати цьгорічне зовнішнє незалежне оцінювання, щоб нібито убезпечити абітурієнтів від ризику зараження. Втім чи справді борці за здоров'я дітей мають на меті насамперед безпеку? Якби хтось наважився скасувати ЗНО, це означало б повернення старої системи іспитів з корупційними наслідками, пояснив ZN.UA заступник міністра освіти та науки Єгор Стадний.

"Противники ЗНО прикидаються овечками, які нібито піклуються про здоров'я дітей, а насправді вони мріють про відродження корупції при вступі. Якби хтось наважився скасувати ЗНО, це означало б, що повертаються вступні іспити з усіма корупційними наслідками. При цьому діти так само збирались би в аудиторіях, тільки їм довелося б їздити по всій країні. Бо понад 70 відсотків вступників хочуть навчатися в університетах Києва, Харкова, Львова, Одеси чи Дніпра. Отже, ризик для здоров'я дітей був би більшим, ніж під час проведення ЗНО, яке діти складають переважно за місцем проживання і в умовах чітко регламентованої кількості учасників в одній аудиторії", - зазначив заступник міністра.

За його словами, вступ за шкільними атестатами, не підкріпленими ЗНО, ставить абітурієнтів у нерівні умови. "Хай мені вибачать ті вчителі, які ніколи не зловживають оцінками, але сьогодні ми мусимо гарантувати чесний відбір вступникам", - додав він.

Раніше Міністерство освіти і науки України надіслало школам лист-рекомендацію щодо правил проведення дистанційного навчання. Зокрема, цьогоріч в Україні не проводитимуть останні дзвоники та випускні, а наступний навчальний рік почнеться з масового тестування учнів.

Що чекає на вступну кампанію-2020 та як проводитиметься зовнішнє незалежне оцінювання після карантину, читайте у статті Оксани Онищенко "Опорна стіна" для ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: ЗНО-2020
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі