Є дві головні стратегії, які допоможуть вирішити проблему кремлівських бранців – Бабін

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Є дві головні стратегії, які допоможуть вирішити проблему кремлівських бранців – Бабін Бабін: Традиція захоплення заручників — невід'ємна складова московського формату експансії
Необхідно мінімізувати кількість потенційних бранців у РФ та захистити населення на захоплених територіях, вважає постпред президента України в АРК Борис Бабін.

З перших днів російської агресії Крим став місцем організованого полювання на людей. Адже традиція захоплення заручників - невід'ємна складова московського формату експансії як під час ведення бойових дій, так і під час переговорів. На жаль, часто така тактика дає очікуваний результат: свобода бранців обмінюється на величезні і неминучі поступки, потім російська влада легко набирає новий "обмінний фонд" замість використаного.

Про це пише в своїй статті для DT.UA доктор юридичних наук, постійний представник президента України в АРК Борис Бабін.

"У цій ситуації виникає просте питання: якою повинна бути правильна політика держави та громадянського суспільства в питанні заручників, зокрема кримських? Особисто я вважаю, що більшість нинішніх рефлексій і дій з цього приводу заплановано агресором, відповідають його інтересам і є складовими його стратегії війни проти українського народу. Війни на наше знищення", - зазначає автор.

За твердженням Бабіна, є дві головні стратегії вирішення ситуації - мінімізація кількості потенційних бранців у РФ і їх захист на захоплених територіях.

"Перш за все ми повинні рухатися до припинення організованого пасажирського транспортного сполучення з РФ. На жаль, тривалий час після початку конфлікту суспільство було толерантним до масової трудової і соціальної міграції українців у РФ. І залишається толерантним до цих пір", - зазначає постпред президента в АРК.

На думку Бабіна, суспільство, яке закриває очі на пряме стимулювання своїх громадян до поїздок у РФ, не має морального права щось говорити про полонених Кремля.

"Сьогодні єдиним фактором, який утримує владу від цього вимушеного, хворобливого, але необхідного кроку, є саме очікуване широке громадське обурення від такої заборони", - йдеться в статті.

Автор зазначає, що повне припинення пасажирських перевезень та запровадження виїзду громадян України до РФ (а не тільки в'їзду в Україну громадян РФ) виключно за біометричними паспортами - неприємна, але повністю затребувана і необхідна міра.

Другим необхідним заходом є захист населення окупованих територій, яке не може залишити кордонів гетто "русского мира".

У даному випадку потрібно задіяти повний комплекс засобів як політико-правового, так і соціально-економічного характеру, зазначає автор.

"До політико-правового слід віднести системний і послідовний моніторинг порушення окупантом прав людини, зокрема права на свободу і на справедливий суд. І це повинно носити не вибірковий, а тотальний характер. Адже на одного відомого, "медійно освітленого" бранця завжди знайдеться кілька невідомих", - йдеться в статті.

За результатами виявлених і задокументованих фактів повинні застосовуватися системні процесуальні дії і рішучі заходи у міжнародних організаціях та судах, виявлятися прихильники і майно злочинців на материковій Україні. Сьогодні така робота досить формальна, так як прокуратура АРК розміщується в Києві, а Головне управління Нацполіції в АРК і Севастополі розташоване в Одесі, в той час як ряд інших "кримських" органів функціонують у Херсоні, констатує автор.

У статті також сказано, що другим заходом щодо захисту населення окупованих територій є питання соціально-економічного реагування на захоплення окупаційною владою заручників.

"Адже сьогодні ми робимо все для того, щоб окупантові було зручніше і комфортніше "працювати" з безмовним населенням Криму. Ми поставляємо з материка питну воду та електроенергію у новозбудоване житло ФСБшників у Армянську і Яни-Капу (Красноперекопську), багато одиниць материкової техніки українських підприємців залучені до земельних робіт на будівництві Керченського мосту і траси "Таврида", український суд за позовом "видатних правозахисників" скасував ключову статтю урядової постанови №1035, і тепер до Криму можна завозити будь-який товар, який знадобиться окупаційній індустрії", - пише Бабін.

На його думку, до тих пір, поки такий колабораціонізм з агресором буде продовжуватися, важко очікувати від силових каральних структур РФ якогось самообмеження у міжнародних злочинах.

Детальніше про варіанти вирішення проблеми заручників на окупованих територіях читайте у статті Бориса Бабіна "Кримські бранці і материкові добродії" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі