Ярослава Головаш: Держава і люди підставили нам плече - Україна - dt.ua

Ярослава Головаш: "Держава і люди підставили нам плече"

15 травня, 08:42 Роздрукувати

DT.UA запустило відео-проект "Календар" про людей, які живуть для інших.

Ярослава Головаш — мама військовополоненого старшого матроса катера "Бердянськ" (розстріляного 23 листопада минулого року російськими прикордонниками), Богдана Головаша. В своєму інтерв'ю жінка розповідає історію свого сина, а також ділиться тим, як її родина переживає це життєве випробування.

"Я не можу сказати, що родини залишили наодинці з бідою, — розповідає пани Ярослава. — З самого початку нас усіх зібрали. Була наша омбудсмен Людмила Денісова, Мустафа Джемілєв, представники штабу... Це важливо, що з нами говорили. Нам пояснювали, що ми повинні робити, щоб поводитися в цій ситуації правильно. Що не можна погоджуватися на жодні умови, бо наші діти, чоловіки, брати ні в чому не винні".

"Я знаю, що коли хлопців повезли до Москви, татари поїхали за ними машинами, щоб передати їм одяг,  — продовжує жінка. — Про те, що багато хороших людей, я і так знала. Але в нашій ситуації я зрозуміла ще й те, що чужого горя не буває. І дуже вразила підтримка саме кримських татар... Хоча я не можу сказати, що українці байдужі. Ні... Підтримували всі. І якби цієї підтримки не було, то витримати було б дуже важко".

"Богдан і Влад Костишин — іще курсанти, і не отримували зарплат, — уточнює мати старшого матроса Богдана Головаша. —  Але всі інші сім'ї, які втратили годувальників, отримують призначене законом грошове утримання у повному обсязі. Держава допомагає батькам моряків, які живуть у селах або самотні і потребують матеріальної підтримки. Деякі сім'ї одержали ордери на службове житло. По всій Україні з'являються білборди з фотографіями наших хлопців і словами підтримки. Це велика робота місцевих та обласних адміністрацій. Держава також допомагає з поїздками родичів за кордон на різні заходи, де вони розповідають про ситуацію".

"Ну й найосновніше — держава повністю оплачує роботу адвокатів. У будь-який час ми можемо звернутися із запитаннями й отримати необхідні відповіді. У мене була екстраординарна ситуація, коли я не могла зв'язатися зі своїм адвокатом, і мені довелося опівночі телефонувати координатору всієї групи Миколі Полозову. Через годину мене набрала адвокат. Тобто я хочу сказати, що юристи, які ввійшли в групу, віддаються своїй роботі повністю. І це виключно російські та кримські фахівці. Микола Полозов каже, що це перший випадок у юридичній практиці Росії, коли створено цілу групу з 30 юристів, яка дотримується єдиної лінії захисту. Коли ніхто не виїжджає за рахунок іншого. Синхронна заява всіх без винятку моряків про визнання себе військовополоненими — це був перший і показовий результат роботи цієї групи", — завершила Ярослава Головаш.

DT.UA запустило відео-проект "Календар" про людей, які живуть і працюють для інших. Проект – це своєрідна спроба допомогти суспільству заглянути в себе, розібратися в смислах і цінностях, спробувати почути себе і заново почати будувати майбутнє. Проект розвивається двома мовами – російською і українською.

Повну версію інтерв'ю дивіться тут

Повну друковану версію інтерв'ю читайте тут

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >