Японія може вимагати повернути кошти, які Україна отримала в рамках Кіотського протоколу - Україна - dt.ua

Японія може вимагати повернути кошти, які Україна отримала в рамках Кіотського протоколу

7 квітня, 2014, 16:36 Роздрукувати

Японія збирається розірвати співпрацю з Україною в рамках Кіотського протоколу. Згідно з положеннями протоколу, в цьому випадку Україна зобов'язана буде повернути всі ті кошти, які вона отримала.

Японія може вимагати повернути кошти, які Україна отримала в рамках Кіотського протоколу © Андрій Товстиженко, DT.UA

Японія збирається розірвати співпрацю з Україною в рамках Кіотського протоколу. Про це під час прес-конференції повідомив міністр екології та природних ресурсів Андрій Мохник.

"У нас склалася дуже критична ситуація у плані виконання Кіотського протоколу. 800 мільйонів доларів сама угода передбачає, і є там залишки, але протягом трьох місяців ніякого руху щодо цих коштів не відбувалося і, відповідно, японська сторона вже заявила свої претензії про те, що вони готові розірвати угоду, припинити співпрацю. Відповідно до положень Кіотського протоколу, Україна зобов'язана буде повернути всі ті кошти, які вона отримала", - сказав він.

За словами Мохника, міністерство напрацювало кілька змін до постанови 1404 та 444, які "могли б це питання розблокувати, і цю діяльність продовжити".

Нагадаємо, Кіотський протокол, прийнятий у Кіото (Японія) у грудні 1997 року на додаток до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, зобов'язує розвинені країни і країни з перехідною економікою скоротити або стабілізувати викиди парникових газів у порівнянні з 1990 роком. Для впровадження Кіотського протоколу, ЄС та інші країни, що ратифікували Кіотський протокол, розробили систему обмеження промислових викидів за допомогою квот. Тобто, країни, що приєдналися до угоди, зобов'язані співвідносити свої викиди з 1990 роком - якщо їхній рівень перевищує показники, зафіксовані за 1990-й, країна зобов'язана компенсувати нарощування викидів купівлею відповідного обсягу квот тих учасників кіотського протоколу, які мають невикористані "запаси" парникових газів.

Згідно з інформацією Національного екологічного центру (НЕЦ), у державний бюджет України у 2009-2010 роках надійшло 470 мільйонів євро в результаті продажу надлишку квот за Кіотським протоколом. При цьому, Україна взяла зобов'язання реалізувати на ці кошти проекти зі скорочення викидів парникових газів. Кабінет міністрів затвердив план реалізації 529 проектів теплової санації соціальних будівель в різних областях України і семи проектів, які передбачають використання технологій з Японії, зокрема, модернізацію вагонів метро у Києві та заміну автомобілів Міністерства внутрішніх справ України на суму 380 мільйонів гривень.

14 листопада 2013 року міжвідомча робоча група зі зміни клімату почала кампанію по контролю за реалізацією в Україні проектів, на які йдуть гроші від продажу квот на викиди парникових газів згідно з Кіотським протоколом. !zn

Читайте також:

Мінекології вже знає, куди витратити 3,8 млрд грн "кіотських" грошей

Україна і Японія узгодили 319 проектів за гроші за Кіотським протоколом

Україні можуть дозволити продавати квоти за Кіотським протоколом вже у березні

За матеріалами: Ліга.net /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №22-23, 15 червня-21 червня Архів номерів | Зміст номеру < >