Якщо ви підтримуєте Путіна і атакуєте Україну, ви не демократ – Туск

Поділитися
Якщо ви підтримуєте Путіна і атакуєте Україну, ви не демократ – Туск © EUCOPRESIDENT / TWITTER
Туск не згоден з тим, що ефективний захист європейського кордону, означає відмову від правил ліберальної демократії.

Під час свого виступу на конгресі Європейської народної партії президент Євроради Дональд Туск, натякаючи на Угорщину, заявив, що якщо політики підтримують президента Росії Володимира Путіна і атакують Україну, то вони не можуть бути християнськими демократами.

"Якщо ви підтримуєте Путіна і атакуєте Україну, якщо ви виступаєте за агресора і проти жертви, ви не є християнським демократом", - сказав Туск з трибуни.

Ніхто не має права, принаймні, в нашій політичній сім'ї, нападати на ліберальну демократію і її основи. Твитнуть Поделиться

"Ми не можемо погодитися з доводом про те, що ефективний захист європейського кордону, нашої території і самобутності означає відмову від правил ліберальної демократії", - сказав Туск під час свого виступу.

Він пояснив, що політик також не може називати себе християнським демократом у разі, якщо: він проти верховенства закону і незалежної судової влади; йому не подобається вільна преса і НПО, якщо він терпить ксенофобію, гомофобію, націоналізм і антисемітизм; він хоче конфліктів і розбіжностей у всьому світі і всередині Європейського Союзу; він ставить державу і націю проти або вище свободи і гідності особистості; він хоче замінити західну модель ліберальної демократії східної моделлю "авторитарної демократії".

"Хотілося б вірити, що всі ми тут хочемо залишатися вірними ідеалам істинної християнської демократії. Ми всі хочемо виграти майбутні вибори. Але давайте пам'ятати, що на цих виборах не вигідні і не робочі місця, а захист наших фундаментальних цінностей. Тому що без них наша перемога не має сенсу", - додав Туск.

Вибори в Європейський парламент відбудуться в травні 2019 року.

У своїй статті для DT.UA Михайло Гончар зазначив, що Будапешт очікує колапсу української державності, втрати керованості регіонами з Києва та загального хаосу. Таке положення може стати виправданням для акцій "захисту" угорської меншини, а практично - анексії Закарпаття.

Про вплив Росії на політику Угорщини читайте в статті Михайла Гончара "Орбаноміка з російським ядерним приводом" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі