Водохресний святвечір: що можна і що не можна робити

Поділитися
Водохресний святвечір: що можна і що не можна робити Увечері здійснюється велике освячення води
Навечір'я Хрещення Господнього передує церковному святу.

18 січня християни східного обряду відзначають Водохресний святвечір, або Навечір'я Хрещення Господнього. Водохресний святвечір – це вечір-приготування перед церковним святом, яке називається Хрещенням або Богоявленням.

Історія свята

До V століття було прийнято відзначати народження і хрещення Ісуса Христа в один день – 6 січня. Цей день називався Феофанією - Богоявленням, що говорило про втілення Христа у світ і про явлення Трійці у водах Йорданських. Перенесення святкування Різдва Христового на 25 грудня (за Юліанським календарем) поклало початок новому церковному явищу – святкам, які завершувалися навечір'ям, або святвечором свята Хрещення.

Що потрібно робити у Водохресний святвечір

18 січня прийнято тримати піст. Як правило, віруючі намагаються зовсім відмовитися від їжі до появи на небі першої зірки.

Обов'язково в цей день потрібно прибрати в будинку, оскільки в Хрещення це робити не можна, як і зустрічати свято у бруді.

Увечері накривається стіл, головною стравою якого є "голодна кутя", бажано, щоб вона була приготована з рису. Від алкогольних напоїв в цей вечір слід утриматися.

У святвечір після літургії в храмах проводить велике освячення води, яке отримало таку назву з особливою урочистістю обряду. Вода ця називається Агіасмою, або просто водохресною водою. Під впливом Єрусалимського статуту, з ХІ-ХІІ століття водосвяття відбувається два рази – і в Водохресний святвечір, і безпосередньо в свято Богоявлення. Освячення в обидва дні проходить однаковим чином, тому вода, освячена в ці дні, нічим не відрізняється.

Крім того, у цей день також прийнято окропити святою водою своє житло.

Що не можна робити у Водохресний святвечір

В цей день забороняється лаятися, робити погані вчинки або допускати погані думки. Особливо слід дотримуватися цієї заборони забираючи святу воду або приймаючи її, оскільки від цього вона втрачає свої властивості.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі