Влада повинна надавати диференційовані соціальні послуги — експерт - Україна - dt.ua

Влада повинна надавати диференційовані соціальні послуги — експерт

25 травня, 19:11 Роздрукувати

В Україні на шостому році війни немає ефективних державних послуг для потерпілих від військового конфлікту.

Органи виконавчої влади більше готові говорити про глобальну політику, ніж про самопочуття конкретних категорій населення. Наприклад, поняття "складні життєві обставини" (СЖО) варто було б у кожному окремому випадку розбирати на складові, і розробляти окремий порядок дій по кожній життєвій обставині. Сім'я, яка виховує дитину-інваліда, і сім'я, що ухиляється від виконання батьківських обов'язків, — це абсолютно різні причини СЖО та його наслідки.

Про це в інтерв'ю для DT.UA сказала Людмила Волинець, експерт у сфері захисту прав дитини. На її думку, без розуміння цієї різниці у соціальній поведінці сім'ї, не буде розвиватися інклюзія, тому що коли "хочу, але не можу", потрібна соціальна робота, а от коли "не хочу, не можу і не буду", повинен бути запит на соціальний примус або обмеження батьківських прав, що дозволяє дитині звільнитися від неякісного батьківського піклування.

"Багато змін і у сфері соціальної роботи. З одного боку, нещодавно прийнятий закон. Але в ньому, знову-таки все розглядається через призму дуже укрупнених позицій. Право на соціальні послуги продекларовано, але ось методики таких послуг запізнюються. І ОТГ, середня чисельність яких сьогодні – три тисячі чоловік (з них, як правило, шоста частина – діти), щиро не розуміють значення таких послуг, можливість їх надання, доцільність їх фінансування з місцевого бюджету, — зазначає експерт. — За кожною категорією СЖО повинен бути свій унікальний набір соціальних послуг у поєднанні з медичними та педагогічними послугами для досягнення зовсім зрозумілого результату для клієнта і його сім'ї".

За словами Волинець, скрізь у світі послуги з'являються як реакція на виниклу потребу. Потреба зникає — послуга відпадає, на її місце приходить якась інша. І всі ці послуги корелюються між собою. У той же час в Україні на шостому році війни немає ефективних державних послуг для потерпілих від військового конфлікту".

Докладніше про необхідність соціальної допомоги дітям читайте в матеріалі Алли Котляр "Дорожня карта батьківського спроможності" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №22-23, 15 червня-21 червня Архів номерів | Зміст номеру < >