Влада не хоче йти на конфлікт з Аваковим, який покриває одеський клан — Стерненко

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Влада не хоче йти на конфлікт з Аваковим, який покриває одеський клан — Стерненко © Opinion
В Одесі діє злочинний корупційний клан, куди входять кримінальні угруповання, місцева влада і силовики.

Справа Сергія Стерненка давно вийшла за рамки особистої кримінальної драми. Захід в процес команди адвокатів Портнова звів в лобовому зіткненні дві України. Повалений в 2014-му році режим публічно вимагає сатисфакції від "націоналістів" Майдану. Але чи тільки? Що лежить за рейтинговою медійної картинкою? Чия Україна насправді стоїть за справою Стерненка? Відповіді на ці питання ви знайдете в матеріалі оглядачки ZN.ua Інни Ведернікової "Справа Стерненка. Хроніки реваншу".

За словами одеського активіста, все, що зараз відбувається в Одесі, мало чим відрізняється від того, що відбувається в Херсоні.

"В Одесі діє злочинний корупційний клан, куди входять кримінальні угруповання, місцева влада і силовики. Колишній кримінальний авторитет на прізвисько Ангерт і його партнери з 90-х - нинішній мер Одеси Труханов і його бізнес-партнер Галантерник - тримають в місті всі потоки, фінансові та інформаційні. Пригнічують будь-який опір громадськості. В тому числі і фізично. І утискають в Одесі, як відомо, не тільки мене. Для того щоб ліквідувати такі клани по всій країні одного інтерв'ю ексзаступника прокурора Віктора Трепака, який вів розслідування нападу та вбивства Катерини Гандзюк, мало. Потрібна політична воля перших осіб держави, і в тому числі нового генерального прокурора Венедиктової. Яка ключові публічні заяви генерала Трепака про процвітаючі на місцях кримінальні клани пропустила мимо вух, перейнявшись виключно захистом мундирів прокурорів і якнайшвидшим врученням мені підозри за допомогою глави МВС Авакова, який перебуває у змові з місцевими елітами", - говорить Стерненко.

"Чому так відбувається? Тут я можу тільки припускати. СБУ вже сьогодні може дати серйозні результати по обох провадженнях. Варто тільки протягнути руку до Ісайкула, Подобєдова і Ко. Але вони цього не роблять. Причин може бути дві", - відповідає на одне з питань журналістки активіст.

Він зазначає, що, з одного боку, таким чином його намагаються тримати в підвішеному стані, паралельно вигідно загострюючи в суспільстві тему "націоналістів-убивць". І з цим завданням непогано справляються Портнов і Шарій. З іншого - у нової команди Офісу генпрокурора та СБУ немає політичної волі проводити роботу по цих справах.

"Вони просто не можуть йти на конфлікт з МВС і особисто з Аваковим, який прекрасно знає, що відбувається в Одесі, і як до нападів причетна сама поліція", - говорить Стерненко.

"4 жовтня минулого року під час брифінгу генеральний прокурор Рябошапка повідомив, що кримінальне провадження №1215 передано назад в СБУ, і додав, що поліція може бути причетна до зазначеного нападу, - продовжує адвокат Сергія Стерненка Віталій Коломієць. - Ймовірні співучасники (організатори) злочину теж відомі. Це Олександр Подобєдов і Віталій Посувайло, що раніше мали проблеми з законом. Ці люди цілком могли бути використані працівниками поліції в незаконних цілях. Відомості, що підтвердження можливої співучасті зазначених осіб, є в матеріалах обох проваджень".

Збудовано в Тернополі

Як стверджує наше джерело в Офісі генпрокурора, Рябошапка і його команда мали намір наполягати виключно на юридичному підході до цієї справи, забезпечивши своїм процесуальним контролем наступальність розслідування групою слідчих СБУ.

"Мова йшла про створення єдиного центру розслідування не тільки двох проваджень по третьому нападу на Стерненка, але і з усім попереднім, включаючи напади на інших активістів Одеси, - розповідає наш співрозмовник. - Всі епізоди потрібно було об'єднувати в одну картину з єдиним центром контролю. Там скрізь фігурують одні і ті ж люди. Працювало місцеве угруповання. Всі необхідні доручення, щоб почати процес, слідчим СБУ були дані. Включаючи обов'язкове проведення психологічної експертизи Стерненко, яка в цьому випадку може бути важливіше будь-якої судово-медичної експертизи. Тому що треба розуміти, в якому психологічному стані перебував чоловік, який пережив третій напад за кілька місяців".

Проте реформа Генпрокуратури, переатестація прокурорів і завантаженість справами істотно загальмували процес контролю. СБУ продовжувала затягувати розслідування, не проводячи необхідних слідчих дій. Точно так само, як затягували справу Гандзюк. Призначена була лише третя комплексна судмедекспертиза. Саме її "результати" оголосив Портнов, які, правда, поки ніхто офіційно не підтвердив.

Місяць тому, буквально перед приходом до Офісу генпрокурора Венедиктової, був призначений керівник групи прокурорів, в компетенції якого тепер перебувають обидві справи. За нашою інформацією, "принциповий і об'єктивний, готовий забезпечити наступальність процесу".

"Однак у нього вже стоїть питання, - уточнює джерело. - На Венедиктову тиснуть. Її спільна нарада з Аваковим практично на другий день перебування біля керма тільки підтверджує цей факт. МВС на сьогоднішній день не має жодного відношення до розслідування справи Стерненко, а значить, не може допомагати визначати пріоритети його просування. Але це політична справа. Справа-маркер".

"На самій справі ексзаступник генерального прокурора Віктор Трепак у своєму інтерв'ю ZN.UA, розповідаючи про справу Гандзюк та аналізуючи ситуацію з нападами на активістів по всій країні, визначив ключову для України проблему: наявність місцевих кримінальних кланів, які посилюються на тлі децентралізації та корупційності всієї силової вертикалі, - пише оглядач ZN.UA. - На шостий рік Революції гідності у нас остаточно цементується система неправової держави, де в регіонах відбувається процес зрощування криміналітету, місцевої влади і силовиків. І це проблема національної безпеки. Про яку новий генеральний прокурор Ірина Венедиктова навіть не згадала в своїх офіційних програмних інтерв'ю".

Докладніше - у статті Інни Ведернікової "Справа Стерненка. Хроніки реваншу" на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі