Верховний суд - ВККС анонсувала оголошення переможців конкурсу у Верховний суд до 1 серпня - Новини України - Україна - dt.ua

ВККС анонсувала оголошення переможців конкурсу у Верховний суд до 1 серпня

10 липня, 2017, 13:33 Роздрукувати

За підсумками співбесід та пленарних засідань Комісії з конкурсу вже вибули 53 кандидати.

Переможці конкурсу у Верховний суд можуть бути оголошені вже у серпні © JanPietruszka / Depositphotos

Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) визначиться зі списками переможців конкурсу у Верховний суд до 1 серпня поточного року, йдеться у повідомленні прес-служби Комісії.

"10 липня 2017 року розпочався останній тиждень пленарних засідань, під час якого протягом 10, 12 та 14 липня 2017 року ВККСУ розгляне висновки ГРД щодо 22 кандидатів. Рейтинг кандидатів буде сформовано після проведення всіх пленарних засідань та оприлюднено до 1 серпня 2017 року", - йдеться у повідомленні.

За результатми співбесід та пленарних засідань ВККС з конкурсу вибув 51 кандидат як такий, що не підтвердив здатності здійснювати правосуддя у Верховному суді. Це становить 36,4 % висновків Громадської ради доброчесності (ГРД). Загалом на пленарних засіданнях станом на 7 липня ВККС ухвалила рішення щодо 88 кандидатів, з яких 64 кандидати пройшли далі, а 24 вибули з конкурсу.

На пленарному засіданні 7 липня ВККС розглянула питання відповідності критеріям професійної етики та доброчесності ще п'ятьох кандидатів, стосовно яких є висновок ГРД. За результатами засідання троє кандидатів підтвердили здатність здійснювати правосуддя, ще двоє отримали нуль балів за доброчесність та вибули з конкурсу.

"Рейтинг кандидатів буде визначено з урахуванням усіх об'єктивних і достовірних фактів та інформації, що надійшла стосовно кандидата під час конкурсу, зокрема зазначена у висновках Громадської ради доброчесності", – наголосив член ВККС Михайло Макарчук.

Читайте також: ВККС проігнорувала дві третини висновків Громадської ради доброчесності щодо кандидатів у Верховний суд

Нагадаємо, 30 вересня 2016 року набули чинності зміни до Конституції України в частині правосуддя та закону "Про судоустрій і статус суддів", у зв'язку з чим в країні стартувала судова реформа. Верховний суд став найвищою судовою інстанцією України, його склад повинен бути сформований з суддів, обраних за підсумками відкритого конкурсу.

26 грудня стало відомо про те, що до участі у конкурсі на зайняття посад суддів оновленого Верховного суду допущені 653 кандидата. Конкурс оголошено на 120 вакантних посад, по 30 чоловік у кожен касаційний суд.

Детальніше про проблеми конкурсу у новий Верховний суд та судову реформу читайте в статті Михайла Жернакова "Старий новий Верховний суд" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №48, 14 грудня-20 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >