Визнання Польщею неконституційною частини змін до закону про ІПН показало правоту позиції України – Дещиця

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Українська сторона ще рік тому застерігала щодо змін до закону про Інститут національної пам'яті Польщі, розказав дипломат.

Минулого тижня Конституційний суд Польщі визнав неконституційною "українську" частину поправок до закону про польський Інститут національної пам'яті. На початку минулого року скандальні поправки були ухвалені в Сеймі, які також оскаржували США та Ізраїль. На початку лютого минулого року їх підписав президент Анджей Дуда, але водночас подав документ у Конституційний суд на перевірку відповідності Конституції Польщі. Майже через рік Конституційний суд визнав, що формулювання "українські націоналісти" та "Східна Малопольща" не відповідають Конституції Польщі, пише у свої статті для DT.UA політолог-міжнародник Олександр Шевченко.

Автор зазначає, що цей скандал задав тон усьому 2018 року в українсько-польських відносинах, проте рішення КС Польщі викликало активне схвалення з боку українського істеблішменту, в тому числі шефа МЗС України Павла Клімкіна. Глава української дипломатії зазначив, що без такого рішення неможливо було змінити атмосферу дискусії. Поділяє думку міністра й посол України в Польщі Андрій Дещиця. В коментарі DT.UA дипломат підкреслив, що це рішення Конституційного суду відкриває нові можливості для польсько-українських відносин.

"Українська сторона ще рік тому висловлювала застереження щодо змін до закону про Інститут національної пам'яті. Ми доводили свою позицію на всіх рівнях і на кожній з можливих офіційних зустрічей. Тому ініціатива президента Польщі і рішення Конституційного суду показали правоту цієї позиції. Я сподіваюся, що це рішення сприятиме продовженню польсько-українського діалогу і в історичній царині, і на політичному рівні. Адже прийняття цих поправок у січні минулого року, власне, не дозволило успішно провести переговори на рівні віце-прем'єрів, які були в лютому минулого року. Багато речей, про які було домовлено президентами у Харкові в грудні 2017 р., не можна було реалізувати через появу нових обставин - змін до закону про ІНП. І те, що зараз цієї перешкоди немає, відкриває можливості для нових переговорів і для нових домовленостей", - зазначив Дещиця.

Український дипломат наголосив, що вважає це рішення об'єктивним.

Детальніше про те, що змінює рішення Конституційного суду Польщі у польсько-українських відносинах читайте у статті Олександра Шевченка "Розрубати гордіїв вузол" у тижневику "Дзеркало тижня. України".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі