Військові арсенали України обладнають системами раннього виявлення безпілотників

Поділитися
Військові арсенали України обладнають системами раннього виявлення безпілотників Вибухи в Калинівці розворушили військове керівництво
Раніше питаннями зберігання боєзапасу, будівництвом складів і арсеналів, толком ніхто не займався. Спрямованість була на продаж і утилізацію снарядів.

До кінця 2917 року будуть проведені роботи по обладнанню всіх військових арсеналів Міністерства оборони України системами раннього виявлення і боротьби з безпілотними літальними апаратами.

"В найближчі дні (на складі в Калинівці – ред.) розпочнеться монтаж вежі, на яку буде встановлена система раннього виявлення, засоби боротьби з безпілотними літальними апаратами. Підготовчі роботи були проведені ще до настання надзвичайної ситуації", – розповів начальник озброєння Збройних сил України генерал-майор Микола Шевцов, повідомляє сайт Міноборони.

Після калинівського арсеналу такі системи встановлять на всіх складах озброєння ЗСУ.

За словами генерала Шевцова "протягом 2011-2012 року фінансування військової частини поблизу Калинівки, фактично не здійснювалося, а в 2012 році арсенал повинен був бути розформований. Таке рішення було прийнято колишнім керівництвом Збройних сил України, яке планувало частина боєприпасів, які тут зберігалися, продати, решта утилізувати, а залишки перемістити на інші місця зберігання".

Начальник озброєнь зазначив, що майже весь період незалежності України питаннями зберігання боєзапасу, будівництвом складів і арсеналів, толком ніхто не займався. В основному спрямованість була на продаж і утилізацію.

"Ця військова частина в 2012 році повинна була бути розформована. Але в 2015 році начальник Генерального штабу ВСУ прийняв рішення скасувати розформування цієї частини, і почати її обладнання як арсеналу зберігання боєприпасів. У 2014 році було виділено близько 625 тис грн на підтримку першочергових заходів, які забезпечують безпеку арсеналу. У 2015 році - 760 тис грн на обслуговування цього арсеналу. У 2016 році сюди було вже виділено 2 млн 275 тис грн та у 2017-му - 25 млн грн, які було сплановано використовувати для забезпечення в першу чергу засобів раннього виявлення", - зазначив М.Шевцов.

Читайте також: Відносна більшість українців підтримують єдину помісну церкву

Нагадаємо, що ввечері 26 вересня зайнялися склади боєприпасів Збройних сил України у селі Сальник біля Калинівки Вінницької області. Пожежа спричинила детонацію снарядів, у зоні ураження опинились довколишні населені пункти. Вогонь охопив 10% від загальної площі військового об'єкта.

Внаслідок пожежі на складі боєприпасів постраждали дві людини. Понад 30 тисяч жителів прилеглих населених пунктів евакуйовано.

Слідство відпрацьовує чотири основні версії детонації боєприпасів. Військова прокуратура кваліфікувала вибухи на складі боєприпасів поблизу міста Калинівка як диверсію.

28 вересня людям дозволили повернутися до своїх домівок.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі