Вишневський повернув собі статус адвоката - Україна - dt.ua

Вишневський повернув собі статус адвоката

14 березня, 18:30 Роздрукувати

Суд скасував рішення про позбавлення Андрія Вишневського права на адвокатську діяльність.  

Боротьба Вишневського за право адвокатів на свободу висловлювань тривала 2,5 роки © facebook.com

Касаційний адміністративний суд ухвалив рішення на користь екс-заступника міністра юстиції Андрія Вишневського, скасувавши попередні рішення судів, а також рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури (КДКА) Київської області про позбавлення його права на заняття адвокатською діяльністю.

Боротьба Вишневського за право адвокатів на свободу висловлювань тривала 2,5 роки, повідомляє "Юридична газета".

Адвокати Марина Старовойтова і Юлія Степаненко коментуючи дане рішення, зазначили, що дисциплінарного проступку не було, а тому накладення дисциплінарного стягнення було незаконним, що й підтвердив Верховний Суд.

"Органи адвокатського самоврядування не мають права використовувати свої повноваження безконтрольно, в тому числі і в питаннях свободи слова", - зазначили адвокати.

Нагадаємо, що в 2015 році рішенням КДКА Київської області Андрій Вишневський був притягнутий до дисциплінарної відповідальності за нібито порушення норм закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" та положень Правил адвокатської етики. До адвоката застосували дисциплінарне стягнення у вигляді позбавлення права на заняття адвокатською діяльністю з наступним виключенням з Єдиного реєстру адвокатів України.

На думку дисциплінарного органу, підставою для відкриття дисциплінарного провадження стосовно Вишневського стала його критика положення справ в адвокатурі. Мова йде про виступ 15 червня 2015 року з доповіддю "Адвокатура і безоплатна правова допомога: шляхи реформування" де він зазначив, що "головним ризиком реалізації громадянами конституційного права на безоплатну правову допомогу є жалюгідний стан української адвокатури".

Читайте також: Без реформи адвокатури неможлива повноцінна судова реформа - експерт

Детальніше про реформування адвокатури читайте в статті Андрія Вишневського "Адвокатура і влада: сутичка над етичною прірвою" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: yur-gazeta.com /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №48, 15 грудня-20 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >