Вирок фігурантам "справи Хізб ут-Тахрір": МЗС закликало посилити санкції проти РФ

Поділитися
Вирок фігурантам "справи Хізб ут-Тахрір": МЗС закликало посилити санкції проти РФ МЗС закликало засудити неправомірні вироки російського суду © Економічні звістки
Сьогодні російський суд засудив п'ятьох кримських татар до понад 10 років у колонії суворого режиму.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест Росії у зв'язку із тим, що суд Ростова-на-Дону засудив до довготривалих термінів колонії суворого режиму п'ятьох кримських татар, які є фігурантами севастопольської "справи Хізб ут-Тахрір". МЗС закликало міжнародну спільноту посилити тиск на Росію.

"Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест Російській Федерації у зв'язку з неправомірним вироком Північно-Кавказького окружного військового суду, оголошеним у м.Ростов-на-Дону 18 червня громадянам України Тимуру Абдуллаєву, Узеіру Абдуллаєву, Рустему Ісмаілову, Емілю Джемаденову, Айдеру Саледінову за сфабрикованими звинуваченнями в участі у діяльності терористичної організації", - йдеться у заяві МЗС.

У міністерстві вказали на те, що російський суд, як і зазвичай, відкинув аргументи адвокатів Теймура Абдуллаєва, Узеіра Абдуллаєва, Айдера, Рустема Ісмаїлова та Еміля Джемаденова щодо відсутності доказової бази і складу злочину у їхніх діях. При цьому судді повністю підтримали сторону обвинувачення.

"Розглядаємо це як наочне свідчення повної заангажованості та залежності російської судової системи, а також як черговий приклад застосування російською окупаційною адміністрацією антитерористичного законодавства для прикриття політичних репресій проти представників кримськотатарського народу", - додали у дипломатичному відомстві.

МЗС закликало міжнародну спільноту засудити неправомірні рішення російського суду та посилити політико-дипломатичний тиск і санкції на державу-агресора для того, аби РФ припинила порушувати прав людини в анексованому Криму, звільнила всіх незаконно утримуваних українців та відновила територіальну цілісність України.

"Російська Федерація має виконати у повному обсязі резолюції Генеральної Асамблеї ООН "Територіальна цілісність України" від 27 березня 2014 року, "Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим і м.Севастополь (Україна)" від 19 грудня 2016 року, 19 грудня 2017 року та 22 грудня 2018 року, а також наказ Міжнародного суду ООН щодо запобіжних заходів у рамках позову України проти Російської Федерації стосовно застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації", - підсумували у відомстві.

18 червня Північно-Кавказький суд у Ростовы-на-Дону виніс вирок першій групі сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір". Всіх п'ятьох кримських татар визнали винними нібито в організації або участі в діяльності терористичноії організації та присудили їм від 12 до 17 років у колонії суворого режиму.

Російські силовики провели обшуки в будинках Абдуллаєвих, Саледінова, Ісмаїлова, і Джемаденова восени 2016 року. Усіх п'ятьох затримали, звинувативши у причетності до організації "Хізб ут-Тахрір". Її члени виступають за об'єднання всіх мусульманських країн в єдиний ісламський халіфат, але заперечують насильницькі способи досягнення цієї мети. У Росії "Хізб ут-Тахрір" визнана "терористичною організацією".

Політично мотивовану "справу Хізб ут-Тахрір" неодноразово засуджували міжнародні правозахисні організації, представницькі органи кримських татар і Міністерство закордонних справ України. Однак Росія продовжує переслідувати її фігурантів за нібито "тероризм і екстремізм".

Зазначимо, що Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. 22 грудня 2018 року ГА ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна".

Вона стала третьою ініційованою Україною і прийнятою Генасамблеєю ООН за останні два роки. При цьому Росія не виконала жодної вимоги попередніх резолюцій.

Докладніше про ситуацію на півострові читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі