Виплати переселенцям призупинено для перевірок на предмет шахрайства

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Виплати переселенцям призупинено для перевірок на предмет шахрайства Виплати переселенцям призупинено © pravdoryb.info
За словами Розенка, таким чином СБУ бореться з шахраями, які побудували на незаконних виплатах цілі схеми.

В громадські організації, які займаються проблемами переселенців, з різних міст сьогодні надходить інформація про те, що нібито Мінсоцполітики розповсюдило в обласні Управління соцзахисту населення лист без підпису (№ 672/0/10-16/081 від 16.02.2016 "Про посилення контролю за виплатами").

У листі, який нікому не показують, говориться, що є списки від СБУ і прикордонників з переліком переселенців, які нібито не проживають там, де отримували довідки.

Так, відомо, що за цими списками близько 19 тис осіб р. в Запоріжжі і 12 тис. р. в Харкові в терміновому порядку знімаються з обліку ВПЛ.

У Харкові DT.UA вдалося дізнатися, що сьогодні після обіду на всі УПСЗН області надійшла вказівка з обласного Управління соцзахисту про припинення видачі довідок за списками. Співробітники районних УПСЗН не знають, хто формував ці списки. Строки для припинення у них до 4 березня.

Така сама інформація надходить з Маріуполя. "У двох районних УПСЗН Луганської області підтвердили отримання списків сьогодні, без супровідного листа, - пише на своїй сторінці в Фейсбук Олена Виноградова ("Право на захист"). -- Обласне УПСЗН обіцяє їм у понеділок надіслати роз'яснювальний лист. У ДМС районів, за словами УПСЗН теж такі списки прийшли і вони повинні перевірити проживання".

Громадські організації виявляють занепокоєння, побоюючись, що вже до понеділка кількість зареєстрованих ВПЛ таким чином зменшать на 200 тисяч людей.

"На сьогоднішній день не можливо дізнатися, хто з переселенців залишився в списку, а хто - ні. В управліннях соцзахисту людям відповідають:" Дізнаєтеся, коли будуть нараховані виплати - після 1 березня ".

Джерела в Мінфіні стверджують, що про списки СБУ їм нічого невідомо. І вважають, що Мінсоцполітики підчищає списки переселенців, аби прикрити якісь свої недопрацювання".

Міністр соціальної політики Павло Розенко так прокоментував DT.UA цю нформацію.

"Це робота СБУ. Підозра на те, що люди, зареєстровані як ВПЛ, порушують чинне законодавство, та не проживають на території, яка контролюється українською владою. А це є грубим порушенням. В законі чітко написано, що допомогу для переселенців можуть отримувати тільки переселенці. Якщо у СБУ є підстави для сумнівів, що ці люди – переселенці, значить, це вже нецільове використання коштів. Але це не означає, що у людей забирають допомогу. Її призупиняють для з'ясування ситуації. Якщо людина дійсно проживає там, де зареєстрована, то одразу після припинення виплати він може звернутися в місцевий орган влади, сказати, що сталася помилка, і виплату одразу відновлять. Немає ніяких проблем. Ніхто і в кого нічого не забирає. Ми не боремося з переселенцями і не обмежуємо їх права", - зазначив міністр.

"СБУ бореться з мафією, яка вже побудувала на переселенцях цілий бізнес, масу схем. І така активна розкрутка інформації, яка зараз розпочалася, якраз підтверджує той факт, що СБУ вдарила в точку, тому що там крутяться величезні гроші. Тому що, вибачте, за переселенцям крутяться мільярди коштів і є масові факти того, що вони потрапляють на невідомо які картки, що ці картки щотижня вилучаються на КПП. Тому очевидно, що СБУ робить свою роботу, а управління соцзахисту не може ігнорувати подання СБУ. Вони мають на них реагувати", - додав він.

Розенко зазначив, що "з переселенцями ніхто не бореться. СБУ бореться з шахраями, які побудували на пенсійному туризмі, на незаконних виплатах цілі схеми".

На питання про те, чи був лист з Мінсоцполітики, П. Розенко відповів: "Ну ми розсилаємо в області масу різних листів. Можливо, і були. Але я впевнений, що всі листи, які виходять з Мінсоцполітики, повністю відповідають чинному законодавству. Якщо не відповідають, будь ласка, будь-хто може подати до суду і оскаржити його".

"Це не є ініціативою Мінсоцполітики або місцевих органів влади. Це – робота СБУ. Ми самі не складаємо списків. Нам дають факт. Це може бути тисяча або дві тисячі осіб... СБУ дає нам офіційне представлення, на яке ми повинні реагувати. Ми не можемо не відреагувати і сказати, що ми розглядати не будемо. Є припис, є сумніви – і місцеві органи влади мають на це відреагувати. Чому так багато? Тому що я в інтерв'ю DT.UA казав, що ми вже три-чотири місяці проводимо роботу з верифікації соціальних виплат, у тому числі ВПЛ", - сказав міністр.

"Мова йде не про скасування виплат. А про те, що виплата повинна бути припинена на час перевірки ситуації. Якщо людина є, він реальний переселенець і немає ніяких питань – виплата буде одразу відновлена", - резюмував міністр.

Детальніше про верифікації пільговиків, проблеми переселенців та пенсійної реформи читайте в інтерв'ю Павла Розенка "Ми уникнули соціальних бунтів" у свіжому випуску "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі