Відсутність боротьби з корупцією буде зменшувати підтримку України з боку США - експерти

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Відсутність боротьби з корупцією буде зменшувати підтримку України з боку США - експерти © КМДА
У грудні Вашингтон вперше публічно висловив свою стурбованість щодо недостатньої і показної готовності України боротися з корупцією.

Зволікання з виправленням ситуації у сфері боротьби з корупцією означатиме неминуче погіршення атмосфери двосторонніх відносин, а значить і підтримки України з боку США. В умовах залежності від зовнішніх ресурсів, посилення кризових тенденцій це може призвести до непередбачуваних наслідків, тим більше, що подібні процеси відбуваються й у відносинах України з ЄС.

Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Богдан Яременко, голова правління фонду "Майдан закордонних справ", Олексій Куроп'ятник, Олег Бєлоколос, Олександр Хара, експерти фонду.

У грудні (у зв'язку з ситуацією з НАБУ) Вашингтон вперше публічно висловив свою стурбованість щодо недостатньої і показної готовності України боротися з корупцією. Тоді державний секретар Рекс Тіллерсон заявив: "Навіщо боротися за тіло держави, якщо воно втрачає душу в корупції?".

"Можна лише здогадуватися, скільки було непублічних сигналів невдоволення з приводу перешкод, які чинили їх улюбленому дітищу, адже для американців відсутність субстантивних змін, що прикривалася ідеально зрежисованим шоу з яскравими декораціями, очевидна", - підкреслюють автори.

На їхню думку, також тривожно і симптоматично виглядає заява одного з колишніх заступників керівника Пентагону, а нині директора Центру Байдена Майкла Карпентера про те, що у разі звільнення голови парламентського комітету і голови НАБУ він буде закликати припинити програми американської допомоги Україні.

"Майкл Карпентер, звичайно, не належить до числа людей, що приймають такі рішення. Але коло тих, хто активно займається у Вашингтоні українською тематикою, не такий вже й широкий. І якщо хтось з цього кола висловлює нову думку, його чують всі. А з часом, як ми знаємо, думки мають властивість матеріалізуватися", - підсумовують експерти.

Детальніше про виклики перед українською владою і дипломатією читайте в матеріалі Богдана Яременка, Олексія Куроп'ятника, Олега Бєлоколоса, Олександра Хари "Час відповідей, час відповідальності" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі