Відповідальний за мораль у ЗСУ попався на хабарі у $ 1000

Фото
Поділитися
Йому загрожує до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Слідчі управління СБУ у Київській області за процесуального керівництва прокурорів Військової прокуратури Центрального регіону України у середу, 7 листопада, затримали одного з керівників Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних сил України, який вимагав і отримав хабар.

"Це Головне управління підпорядковане безпосередньо Генеральному штабу Збройних сил України", - йдеться у повідомленні прес-служби прокуратури.

За версією слідства, полковник вимагав у військовослужбовця $ 1000 за вплив на прийняття рішення щодо його переведення до іншої військової частини. У СБ України стверджують, що за ці гроші він обіцяв жінці-військовослужбовцю сприяти призначенню на вищу посаду.

"Полковника затримано в порядку, визначеному ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Предмет неправомірної вигоди у нього вилучено під час обшуку", - зазначають правоохоронці.

Раніше правоохоронці задокументували факт отримання посадовцем першої частини хабара у розмірі $ 300. Під час отримання другої, у $ 700, його затримали біля військової частини у Васильківському районі Київської області.

Полковнику ЗСУ готується повідомлення про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 статті 369-2 (зловживання впливом) Кримінального кодексу України. Також готуються клопотання до суду про його відсторонення від посади та обрання запобіжного заходу. Санкція статті передбачає покарання у виглядів позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з конфіскацією майна.

Наразі перевіряється причетність до злочину інших військових посадовців Генштабу ЗСУ, тривають невідкладні слідчі та процесуальні дії.

Своєю чергою головний військовий прокурор України Анатолій Матіос наголосив на тому, що "які "морально-психологічні" кадри – такі й сумні "здобутки" у протидії ПТСР (посттравматичному стресовому розладу – ред.) і психологічним проблемам серед наших військових".

За чотири роки російської агресії українська армія втратила 2700 військовослужбовців не внаслідок бойових дій. З цих небойових втрат 615 – самогубства (зокрема, у зоні ООС – 282). Лише третину з них скоєно під час несення служби у зоні бойових дій на сході України. Решту – після відведення в пункти постійної дислокації на відновлення.

Докладніше про необхідність психосоціальної реабілітації і адаптації ветеранів читайте в матеріалі Алли Котляр "Анатолій Матіос: "Щоб не було небойових втрат, потрібна превенція"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі