Відео ймовірного ураження українського "Боїнга" ракетою зняли в передмісті Тегерана – Bellingcat

Поділитися
Відео ймовірного ураження українського "Боїнга" ракетою зняли в передмісті Тегерана – Bellingcat Очевидець вибуху зняв його неподалік від аеропорту Тегерана © Bellingcat
Автентичність знімків елементів ракети російського ЗРК "Тор-М1" поки що не підтверджена.

Група журналістів-розслідувачів Bellingcat встановила місце зйомки опублікованого 9 січня відео, на якому ймовірно зафіксовано ураження авіалайнера "МАУ" зенітною ракетою. Автентичність відеозапису підтверджує авторитетне американське видання The New York Times.

За даними Bellingcat, очевидець зняв вибух у повітрі у житловому районі населеного пункту Паранд, передмістя Тегерана, розташованого на захід від Міжнародного аеропорту імені імама Хомейні. Саме з цього аеропорту борт PS752 вилетів до Києва вранці 8 січня.

Різні об'єкти, що потрапили в об'єктив камери смартфона ймовірного свідка авіакатастрофи, видно на супутникових знімках. Мова йде про лінії багатоквартирних будинків, ліхтарних стовпах і будівельному майданчику зліва від точки зйомки.

Згідно з розрахунками експертів Bellingcat, відстань від точки зйомки до точки вибуху становить близько 3,6 км, а відстань у горизонтальній проекції від камери до місця вибуху – близько 2,8 кілометрів. Горизонтальна проекція місця вибуху відповідає екстраполяції траєкторії польоту літака за даними FlightRadar24.

У той же час, автентичність двох фотознімків елементів ракети російського зенітно-ракетного комплексу, які також з'явилися в Мережі 9 січня, Bellingcat підтвердити поки що не може. Автори публікації відзначають, що бойова частина розташована в середині боєприпасу, тому носова частина ракети могла вціліти при вибуху.

"Мабуть, цей фрагмент був знятий в житловому районі Паранда, а не біля місця аварії. На обох знімках зображено одне і те ж місце і один і той же об'єкт, що видно по ідентичних камінню і пошкодженнях бордюра", - пояснили в Bellingcat.

Уранці 8 січня в Ірані розбився літак "Міжнародних авіаліній України", який летів з Тегерана до Києва.

В авіакатастрофі загинуло 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великобританії, Швеції та Афганістану: всього 176 людей.

В Ірані причиною авіакатастрофи пасажирського лайнера вважають загоряння двигуна.Однак, за даними Пентагону, іранці могли помилково збити український літак. Цієї ж версії дотримується Дональд Трамп. Її достовірність підтвердив канадський прем'єр Джастін Трюдо і прем'єр-міністр Британії Борис Джонсон.

У РНБО розглядають сім версій причин падіння літака, серед яких: атака ППО Ірану, вибух на борту внаслідок теракту, зіткнення з безпілотником і технічна несправність літака.

У "МАУ" повідомили, що літак Boeing 737-800 NG, який розбився в Тегерані, пройшов останнє планове технічне обслуговування 6 січня 2020 року.

Україна направила до Тегерану групу фахівців для участі в розслідуванні спільно з іранською стороною.Передавати самописці компанії Boeing Тегеран відмовився.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі