Відбувається повна перебудова держави для протидії гібридній війні - Горбулін - Україна - dt.ua

Відбувається повна перебудова держави для протидії гібридній війні - Горбулін

4 листопада, 2017, 14:45 Роздрукувати

Це стрімкий транзит від зародження демократії мирного часу до демократії реальності гібридної війни.

Україна першою вступила у відкрите і жорстке протистояння з Росією, з її реваншистскими планами, першою протистоїть її гібридної агресії і шукає адекватні відповіді на неї. В Україні багато говорять, про те, що Україна проводить масштабні реформи в усіх сферах — починаючи з пенсій і медицини і закінчуючи обороною і безпекою. Однак поза увагою залишається справді масштабна мегареформа — майже повна перебудова держави під потреби протидії гібридному конфлікту.

Про це пише в своїй статті для DT.UA Володимир Горбулін, радник президента, директор Національного інституту стратегічних досліджень, академік НАНУ, доктор технічних наук, професор. На думку автора, в рамках зазначеної реформи шукаються шляхи трансформації законодавства (щоб пристосувати його до нових умов), адаптується економічна модель (квазимілітаризація економіки), посилюються зовнішньополітичні вектори, змінюється характер взаємодії по лінії "сектор безпеки — суспільство" (феномен добровольчих батальйонів і волонтерів, що вимагає свого принципового теоретичного осмислення і практичного засвоєння) і багато іншого.

"Ми дійсно сьогодні маємо країну транзитного типу. Тільки це не транзит від авторитаризму до демократії — це стрімкий транзит від зародження демократії мирного часу до демократії реальності гібридної війни. З одного боку — повне збереження демократичних інститутів, процедур, підвищення відкритості перед суспільством, а з іншого — корекція цієї моделі для того, щоб відповідати новим викликам. І зараз, коли ми дійсно знаходимося в стані цього великого переходу, — вкрай складно зрозуміти, як повинен виглядати підсумковий результат. Більше того — не факт, що ми зможемо до кінця і відразу зрозуміти, що прийшли до нього. Очевидно, першим і ключовим критерієм його досягнення стане баланс між здатністю швидко і жорстко відповідати на будь-які прояви зовнішньої агресії (конвенціональними чи силами агресора або гібридними методами), а з іншого — забезпечити права і свободи громадян, що відповідають демократичному суспільству", - зазначає Горбулін.

Детальніше про трансформацію глобального світу перед загрозою гібридної війни з боку Росії читайте в статті Володимира Горбуліна "Який Фенікс народиться з згарища світової гібридної війни?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >