Ветерани війни в Донбасі почуваються забутими – Wyborcza

Поділитися
Ветерани війни в Донбасі почуваються забутими – Wyborcza Ветерани війни в Донбасі часом не можуть знайти собі місця і почуваються забутими. Ілюстрація © facebook.com/ato.news
Колишні солдати, повернувшись з війни з психологічними травмами, часом поводяться агресивно.

Відлуння війни в Донбасі поступово докотилося до Заходу України. Пізно у вечері в минулий четвер в дім мера Львова закинули бойову гранату.

"Ми з дружиною були на кухні. Пролунав вибух, погасло світло, діти почали плакати. Дуже швидко приїхала поліція", - розповідає Садовий журналістам Gazeta Wyborcza.

Нападником виявився солдат-дезертир з добровольчого батальйону "Айдар" Олександр Гривінський. Свій вчинок він пояснив тим, що хотів висловити протест владі, яка не цікавиться проблемами солдатів з Донбасу. Тепер йому загрожує до 10 років в'язниці.

29-річний нападник мешкає з батьками і бабцею у тому ж районі, що і Садовий. Його батько, Ярослав Гривінський, каже, що варто було чекати якогось такого вчинку від сина.

"Коли Олександр повернувся з війни, він почав дуже дивно поводиться, ніби збожеволів", - каже батько колишнього солдата.

Сусіди доброї думки про родину Гривінських. Кажуть, що всі її члени дуже порядні і освічені люди. А сам Олександр займався спортом і став добровольцем в розпал бойових дій в Донбасі. Як виявилося, в складі "Айдару" Олександр служив півроку і потім втік.

"Дезертирував і повернувся у Львів. Його розшукували", - розповів начальник міліції Львівської області Дмитро Захарія.

На сьогодні у Львові живе близько тисячі ветеранів війни проти проросійських терористів в Донбасі.

"Багато хлопців бачили там такі речі, про яких страшно згадувати, а не те щоб відверто говорити", - каже медичний комендант "Національної гвардії" Олег Войцехівський.

"Зараз вони повертаються до спокійних міст і не можуть знайти собі місця. Більшості солдатів потрібна психологічна реабілітація. Багато з них мають приховані психологічні травми, які часом переростають у прояв агресії", - додав він.

Добровольці йшли на війну на хвилі патріотизму і ентузіазму. Вони почувалися потрібними і шанованими. Тепер суспільство виснажене війною в Донбасі. Вчорашні герої почуваються все більше покинутими і дедалі частіше організовують протести. І напад Гривінського на дім Садового був вже третім.

Раніше видання Newsweek повідомляло, що в Україні солдати через психологічні травми на війні б'ють дружин. Це стається тому, що військові не звертаються по допомогу, щоб впоратися зі своїми психологічними травмами після війни. І з часом у них з'являється відчуття, що їх ніхто не розуміє, і часом вдаться до насилля.

раніше в ООН повідомляли, що діти з Донбасу потребують психологічної реабілітації після страхіть війни. В Донецьку і Дніпропетровську делегати організації бачили велику кількість дітей з психічними і фізичними травмами. Відвідуючи бомбосховище в Донецьку, вони зустрілися з сім'ями, які бояться, щоб їхні діти поверталися в школу і взагалі виходили зі сховища.

В ООН повідомляли, що діти з Донбасу потребують психологічної реабілітації після страхіть війни. В Донецьку і Дніпропетровську делегати організації бачили велику кількість дітей з психічними і фізичними травмами. Відвідуючи бомбосховище в Донецьку, вони зустрілися з сім'ями, які бояться, щоб їхні діти поверталися в школу і взагалі виходили зі сховища.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі