Важливо розуміти різницю між психологом, психіатром і психотерапевтом - Україна - dt.ua

Важливо розуміти різницю між психологом, психіатром і психотерапевтом

19 листопада, 2018, 18:34 Роздрукувати

Ключовим предметним полем для розуміння цих відмінностей є відповідна програма підготовки у закладах вищої освіти.

© відкриті джерела

Останні десятиліття фактичного стану й розвитку психологічної науки в Україні наближають її до провідних практик світової системи прикладних досліджень і надання послуг у сфері саме охорони психічного здоров'я, соціально-психологічного благополуччя людини. У такому контексті особливо важливо розуміти різницю між психологом, психіатром і психотерапевтом і те, яку освіту й конкретні професійні компетентності має здобути кожен із цих фахівців. 

Про це у своїй статті для ZN.UA пише Михайло Матяш. За його словами, ключовим предметним полем для розуміння цих відмінностей є відповідна програма підготовки в закладах вищої освіти.

"Спільна частина цих слів "псих" (що так лякає деяких наших співвітчизників, а насправді має цілком безневинне значення: "психо" — з грецької "душа", "дух") створює оманливе враження, що всі згадані вище фахівці лікують однаково. Справді, у психолога, психотерапевта і психіатра одна мета — допомогти пацієнтові відновити розхитану психіку. Але роблять вони це різними способами, — зазначає автор. — Якщо коротко, то психологія — це наука, що вивчає загальні питання стану душі; психіатрія — сфера медичної галузі, що передбачає лікування різних психічних відхилень; психотерапія — це метод лікування впливом на психіку".

Детальніше ж про відмінності між даними професіями читайте в статті Михайла Матяша "Кому нести свій мозок і душу?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №47, 7 грудня-13 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >