В'ятрович відреагував на слова Разумкова про місцеві референдуми щодо декомунізації

Поділитися
В'ятрович відреагував на слова Разумкова про місцеві референдуми щодо декомунізації Немає підстав для ревізії декомунізації, наголосив В'ятрович © Володимир В'ятрович / Facebook
Раніше лідер "Слуги народу" заявив про те, що питання декомунізації в Україні повинні вирішуватися у рамках місцевих референдумів.

Голова Українського інституту національної пам'яті (УІНП) Володимир В'ятрович заявив про те, що немає сенсу проводити місцеві референдуми з питань декомунізації, оскільки реформа вже відбулася і місцеві громади залучалися до обговорення.

"Декомунізація фактично проведена, і більшість перейменувань населених пунктів та в населених пунктах, які повинні були відбутися, вже відбулися. Мене дивує, що цю тему далі педалюють представники нової влади, багато з яких критикували свого часу нас за те, що ця тема не актуальна. Якщо ця тема не актуальна, то навіщо повертатися до неї вже після того, коли фактично всю роботу зробили", - сказав В'ятрович у ефірі телеканалу "Прямий", інформує "Укрінформ".

За його словами, заяви лідера партії "Слуга народу" Дмитра Разумкова свідчать про "незнання законодавства, тому що нові назви, які передбачені законом, пропонувалися місцевими громадами".

В'ятрович зазначив, що декомунізацію в Україні провели в оптимальні терміни, представники громадськості мали можливість висловити свою думку. У тих випадках, де місцева громада не висловила свою думку, були запропоновані якісь інші назви.

"Я вважаю, що декомунізацію загалом можна вважати ефективною реформою. І не бачу підстав для того, щоб якимось чином проводити ревізію", - сказав глава УІНП.

Раніше Разумков заявив, що питання декомунізації повинні вирішувати на місцевих референдумах, а не в Києві.

Нагадаємо, Верховна Рада у квітні 2015 року прийняла закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки". Забороняється публічне використання і пропаганда їхньої символіки, ідей та цінностей.

Конституційний суд України перевірить конституційність закону про декомунізацію, що забороняє пропаганду в країні тоталітарних режимів та їхньої символіки. Відповідне подання подали 46 народних депутатів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі