В'ятрович назвав перебування України в складі СРСР окупацією

Поділитися
В'ятрович назвав перебування України в складі СРСР окупацією В'ятрович вважає, що в 1991 році Україна не проголосила, а відновила свою незалежність. © Facebook Volodymyr Viatrovych
За словами історика, сучасна українська держава не виникла випадково в 1991 році і повинна заявити про спадкоємність від УНР.

Директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович вважає радянський період української історії окупацією.

В ефірі "5 каналу" історик зауважив, що сучасна Україна повинна заявити про те, що є наступницею УНР, яка існувала в 1917-1921 роках.

"Нам важливо говорити, що українська держава - це не щось випадкове, що з'явилося в 1991 році. Українська держава - це досить тривалий результат боротьби українців за свою незалежність", - наголосив він.

На думку історика, Київ повинен зробити певні кроки для того, щоб заявити про тривалість української державності.

"Це масштабна інформаційна робота, яку потрібно підсилювати... Це буде формувати спадкоємність нинішньої України до УНР, це буде окреслювати, чим насправді був радянський період. Все частіше в політичному полі звучать ті тези, які давно вже звучать на історичному рівні. Мова йде про радянську окупацію, про встановлення більшовицького, а потім комуністичного окупаційного режиму... Потрібно продовжити інформаційну роботу, щоб показати, яким чином була встановлена радянська влада", - додав В'ятрович.

При цьому, він зауважив, що Акт проголошення незалежності України від 1991 року не потрібно переглядати. Але варто говорити не про проголошення, а про відновлення незалежності України.

Раніше повідомлялося, що хотіли б повернення порядків часів СРСР чверть українців. Найбільше прихильників радянських порядків серед російськомовних громадян з нижчим рівнем освіти за 60 років, які живуть на Сході і Півдні. Про це свідчать дані опитування Центру Разумкова. Також більшість українців (56%) вважають демократію найбільш бажаним типом державного устрою, 18% - за певних умов готові надати перевагу авторитаризму, 14% вважають, що для них не має значення, демократичний режим, чи ні.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі