Новини світу - В'ятрович назвав перебування України в складі СРСР окупацією - Україна - dt.ua

В'ятрович назвав перебування України в складі СРСР окупацією

7 січня, 2018, 13:49 Роздрукувати

За словами історика, сучасна українська держава не виникла випадково в 1991 році і повинна заявити про спадкоємність від УНР.

В'ятрович вважає, що в 1991 році Україна не проголосила, а відновила свою незалежність. © Facebook Volodymyr Viatrovych

 Директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович вважає радянський період української історії окупацією.

В ефірі "5 каналу" історик зауважив, що сучасна Україна повинна заявити про те, що є наступницею УНР, яка існувала в 1917-1921 роках.

"Нам важливо говорити, що українська держава - це не щось випадкове, що з'явилося в 1991 році. Українська держава - це досить тривалий результат боротьби українців за свою незалежність", - наголосив він.

На думку історика, Київ повинен зробити певні кроки для того, щоб заявити про тривалість української державності.

"Це масштабна інформаційна робота, яку потрібно підсилювати... Це буде формувати спадкоємність нинішньої України до УНР, це буде окреслювати, чим насправді був радянський період. Все частіше в політичному полі звучать ті тези, які давно вже звучать на історичному рівні. Мова йде про радянську окупацію, про встановлення більшовицького, а потім комуністичного окупаційного режиму... Потрібно продовжити інформаційну роботу, щоб показати, яким чином була встановлена радянська влада", — додав В'ятрович.

При цьому, він зауважив, що Акт проголошення незалежності України від 1991 року не потрібно переглядати. Але варто говорити не про проголошення, а про відновлення незалежності України.

Читайте також: Незалежність підтримують 85% населення України — соціолог

Раніше повідомлялося, що хотіли б повернення порядків часів СРСР чверть українців. Найбільше прихильників радянських порядків серед російськомовних громадян з нижчим рівнем освіти за 60 років, які живуть на Сході і Півдні. Про це свідчать дані опитування Центру Разумкова. Також  більшість українців (56%) вважають демократію найбільш бажаним типом державного устрою, 18% - за певних умов готові надати перевагу авторитаризму, 14% вважають, що для них не має значення, демократичний режим, чи ні.

За матеріалами: 5 канал /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №14, 13 квітня-19 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >