В українських містах і селах звузять смуги руху

Поділитися
В українських містах і селах звузять смуги руху При будівництві нових або реконструкції існуючих доріг у містах і селах смуги руху звузять на 25-75 см © КМДА
Зараз в Україні ширина однієї смуги складає 3,5-3,75 метрів. За новими нормами буде 2,75-3,5 метрів.

З 1 вересня в Україні набудуть чинності нові Державні будівельні норми (ДБН), відповідно до яких ширину смуг руху у містах і селах звузять і приведуть до європейських стандартів, повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.

Він зазначив, що сьогодні в Україні ширина однієї смуги складає 3,5-3,75 метрів в залежності від призначення доріг.

"Але європейська практика показала, що дороги з меншою шириною смуг руху (3-3,25 метрів) підсвідомо спонукають водіїв їхати обережніше та з меншою швидкістю. Тому кількість аварій в них набагато менша. Замість таких широких смуг можна буде облаштувати велодоріжки, окремі смуги для громадського транспорту або додаткові для авто", - додав він.

На сьогоднішній день ширина смуги руху на магістральних вулицях і дорогах загальноміського та районного значення у найзначніших, значних, великих, середніх та малих містах складає 3,75 м. Ширина смуги руху на місцевих житлових вулицях для усіх груп поселень складає 3,5 м.

Згідно з новими нормами мінімальна ширина смуги руху на магістральних вулицях загальноміського та районного значення у найкрупніших, крупних, великих, середніх та малих містах, окрім доріг безперервного руху, а також на селищних дорогах та головних вулицях складає 3 м. На магістралях загальноміського значення безперервного руху у найкрупніших і крупних містах мінімальна ширина смуги руху - 3,5 м. На місцевих житлових вулицях і дорогах для усіх населених пунктів мінімальна ширина смуги руху - 2,75 м.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов'язкові до виконання нормативні документи, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Раніше Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України встановило максимальну поверховість житлової забудови у населених пунктах залежно від їх класифікації та чисельності населення.

Відтепер у сільських населених пунктах з чисельністю населення до 1000 осіб дозволяється виключно садибна забудова, у селах понад 1000 осіб – садибна забудова та багатоквартирні будинки висотою до 12 м (до 4 поверхів включно), у селищах міського типу – садибна забудова та багатоквартирні будинки до 15 м (до 5 поверхів включно).

У містах з чисельністю населення до 50 тисяч дозволяється розміщувати садибну забудову та багатоквартирні будинки до 27 м (до 9 поверхів включно), у містах з населенням 50-100 тисяч – садибну забудову та багатоквартирні будинки до 48 м (до 16 поверхів включно).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі