В українських лікарнях критично бракує дихальної апаратури

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
В українських лікарнях критично бракує дихальної апаратури Лікар розповів про катастрофічний брак дихальної апаратури © Остров
Відсутність у відділеннях відповідної дихальної апаратури може стати причиною високої смертності під час епідемії грипу.

В Україні сучасне діагностичне й реанімаційне обладнання, дихальна апаратура, інструментарій здебільшого є тільки в обласних лікарнях в одиничних екземплярах, як правило, у хірургії, а потребують апаратів і інші, у тому числі інфекційні відділення, йдеться у статті Ольги Скрипник і Олексія Сови для DT.UA.

"Коли привозять хворого, я з жахом чекаю - треба його підключати до дихальної апаратури чи ні, - розповідає Ігор Андрійович, один з найдосвідченіших лікарів-інфекціоністів Києва. (На його прохання прізвище й місце роботи не називаємо). Апаратів усього два. Щоб підключити новачка, потрібно відключити "старичка". Ідеально - якщо він зможе дихати самостійно. Хто має право вирішувати: цей буде дихати, а цей - ні? Чому лікар має брати на себе тягар такої відповідальності?".

Читайте також: Кількість смертей від ускладнень при грипі в Україні зросла до 185

За його словами у 2009 р. під час епідемії грипу серед причин високої смертності була відсутність у відділеннях відповідної дихальної апаратури.

"У реанімації, щоб урятувати хворого, поспішали зробити інтубацію. Повітря, що надходило під тиском, рвало на клапті запалені легені, а лікарі не розуміли - що не так? Коли розібралися - купили дихальну апаратуру, кисневі маски, пульсоксиметри тощо. Але епідемія закінчилася, і з "інфекційки" майже все вивезли в інші відділення. Ми скільки разів подавали заявки, відповідь завжди одна - грошей немає. Другий місяць захворюваність не знижується, а зростає, ми все чекаємо, коли ж нарешті оголосять епідемію. Навіщо це нам? У випадку епідемії уряд зобов'язаний реагувати - виділити кошти на закупівлю медпрепаратів та апаратури, проводити тендери за прискореною процедурою", - розповів медик.

На думку авторів статті, діагностичне й реанімаційне обладнання, дихальна апаратура, інструментарій мають бути не в одиничних екземплярах і не тільки в обласних лікарнях. Багато чого з цього списку необхідно для нормальної роботи на первинному рівні - у райлікарнях, амбулаторіях сімейного лікаря.

"Щоб в умовах епідемії грипу визначити, чи потребує хворий госпіталізації, слід вимірювати не тільки температуру, а й рівень кисню в крові. Якщо нижче 60% - негайно в стаціонар. Де, крім кіно, ви бачили пульсоксиметри? А сучасний дихальний апарат?", - йдеться у статті.

"Чиновники стверджують, що вони є майже в кожній лікарні. Теж хороша новина. Але встановлені вони, як правило, у хірургії, а потребують апаратів і інші, у тому числі інфекційні відділення. За словами фахівців, нормальний дихальний апарат коштує приблизно 18 тис. євро. У крайньому разі можна знайти за 200 тис. грн. Пульсоксиметри коштують недорого, іноді пацієнти їх купують за свій кошт", - наголошують автори.

Нагадаємо, загальна сума, яку в цьому році планують витратити на систему охорони здоров'я становить майже 56,5 млрд грн., що значно менше від реальних потреб і навіть від того, що було закладено в бюджеті минулого року.

Детальніше про ситуацію з епідемією грипу в Україні читайте у статті "Грип очима відчайдушних оптимістів" Ольги Скрипник і Олексія Сови у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі